Цей день в історії

Перше приземлення на Марс

Космічна програма «Вікінг» американського агенства НАСА (Національного управління з аеронавтики і дослідження космічного простору) стала останньою із серії польотів для вивчення Марсу, започаткованих в 1964 році програмою «Марінер» з метою пошуку ознак життя на планеті.
«Вікінг-1» було запущено 20 серпня 1975 року з мису Канаверал, штат Флорида. Перед польотом спускові модулі були ретельно стерилізовані для запобігання зараження Марсу земними формами життя.
19 червня 1976 року «Вікінг-1» увійшов у навколомарсіанську орбіту. Посадка відокремлюваного апарату на поверхню Марса була запланована на 4 липня 1976 року, в двохсотріччя з дня незалежності США. Однак зображення запланованого місця посадки показали його непридатність для безпечної посадки. Протягом першого місяця польотів навколо Марса проводилось інтенсивне фотографування поверхні планети в пошуках місця для приземлення. Лише 20 липня о 8-51 від «Вікінга-1» відділився спеціальний модуль і об 11-53 здійснив посадку в районі Chryse Planitia, почавши передачу фотографій марсіанської поверхні.