Економіка

Перша торговельна місія України до Індії: про що йтиме мова?

Завдяки своєму географічному розташуванню Україна практично завжди була в центрі уваги країн, що розвивали торговельні зв’язки з іншими державами. 

В умовах диверсифікації географії українського експорту важливим питанням порядку денного є розвиток торговельних відносин з країнами Азії, де одним із ключових є ринок Індії. На сьогоднішній день економіка Індії розвивається, модернізується її енергетичний комплекс, аерокосмічна сфера, транспортна інфраструктура, відбувається активний розвиток індійської інформаційно-комунікаційної сфери, фармацевтики, військового сектору.

Останніми роками відстежується розвиток торговельних відносин між Україною та Індією. У географічній структурі українського експорту (за підсумками першого півріччя поточного року) Індія посідає 4 місце (2016 року – 5 місце) з часткою 5,5% від загального експорту України.

 

Зараз 70% українського експорту до Індії складає соняшникова олія, якої поставлено на майже $800 млн. Також Україна експортує на індійський ринок пшеницю – 16% на $179, макуху – 2% на $21 млн. Серед інших товарів нашого експорту – овочі бобові, кукурудза та олія соєва. А також продукція машинобудування – двигуни турбореактивні та стани прокатні, продукція металургії, титан та хімічна продукція, глини.

Але важливо, що в експорті товарів з України до Індії у першому півріччі 2017 року з’явилося 63 нових товарних позиції. Саме тому в Експортній стратегії України на 2017–2021 роки, Індія визначена ринком у фокусі. Адже ця країна входить у десятку економік світу, займає 3 місце за рівнем абсолютного зростання. А також 5 місце за рівнем середнього зростання нашого експорту товарів протягом 2014-2016 років та 2 місце за потенціалом споживання харчових продуктів.

Серед найбільш перспективних товарів – горох, горіхи, пшениця, олія різного виду, глини, меблі та продукти з деревини, металопродукція, продукція енергетичного машинобудування та суднобудування. Також існує великий потенціал для виходу на індійський ринок української харчової продукції в середньостроковій перспективі.

Якщо говорити про послуги, то за підсумками першого півріччя 2017 року український експорт склав $31,7 млн та збільшився у порівнянні з аналогічним періодом 2016 року на 11,7%. Це послуги з ремонту та технічного обслуговування – 49,4% загального експорту послуг до Індії, послуги, пов’язані з подорожами – 32,4%, ділові послуги – 13,2%. Україна зацікавлена в наданні послуг у сфері будівництва та проектування складних інфраструктурних об‘єктів, а також будівництва та обслуговування, реконструкції та модернізації енергетичних об’єктів в цій країні.

Саме для відкриття ринку Індії українським експортерам, вперше за роки незалежності України, у Делі та Мумбаї вирушає торгова місія з представниками МЕРТ, Офісу з просування експорту та українського бізнесу, і за участі колег із Мінагро та Держпродспоживслужби. Українські експортери матимуть змогу встановити контакти та налагодити співпрацю з індійським бізнесом. Все дуже динамічно і, як завжди, насичено. Так, у бізнесу багато B2B зустрічей, круглі столи, спілкування з представниками близько 100 індійських компаній, візити на виробничі майданчики потенційних партнерів та відвідування спеціалізованої виставки агро- та харчових продуктів у Мумбаї.

 

НВ Бізнес

 

Залишити коментар