Важливе

Перетин кордону без віз: питання-відповіді

Безвіз вступив в дію майже місяць тому, але з різних причин тих, хто ще не скористався можливістю такої подорожі залишилося чимало. І звісно, таких людей цікавить ряд питань щодо нових правил перетину кордону.

1. Чи можна в’їхати в країни ЄС за старим паспортом з візою, а потім, коли віза закінчиться, виїхати з ЄС вже по біометричному паспорту?

Можна. Однак якщо паспорт з візою і біометричний паспорт – це два різних документи, ймовірно, Вам доведеться надати на виїзді обидва і, при необхідності, дати усні пояснення з цього приводу. Ця ситуація врегульована Прикордонним кодексом ЄС (ст. 12), який регламентує правила виїзду з ЄС по документу, в якому відсутній в’їзний штамп.

2. Якщо в біометричному паспорті є шенгенська віза і усі її дні вже використані, з якого моменту починається новий 180-денний безвізовий період?

Дні, проведені на території країн ЄС і Шенгенської зони під час подорожі з візою, будуть враховані разом з днями, які ви провели в ЄС щодо безвізового режиму.

3. Чи можна після закінчення терміну дії посвідки на проживання в країні ЄС залишитися в ній в рамках безвізового режиму, не виїжджаючи при цьому з країни?

Можна, якщо зараз ви перебуваєте в ЄС з біометричним паспортом.

Шенгенське законодавство не забороняє такого перебування. Підрахунок днів за правилом 90/180 при цьому ведеться з дня, наступного після закінчення дії дозволу на проживання або національної візи. Однак ви повинні бути готові надати на виїзді ці документи і, при необхідності, усні пояснення з цього приводу. Залишитися в ЄС по безвізовому режиму можна також в разі, якщо національна віза була проставлена в паспорт старого зразка, але людина має при собі і біометричний паспорт. Ця ситуація врегульована Прикордонним кодексом ЄС (ст. 12), який регламентує правила виїзду з ЄС по документу, в якому відсутній в’їзний штамп.

4. Якщо у мандрівника є відмови у візах до країн шенгенської зони, чи стане це перешкодою для безвізової поїздки?

Старі відмови у візах самі по собі не можуть бути причиною відмови у в’їзді по безвізовому режиму.

 

5. Яка інформація повинна бути вказана в листі-запрошенні довільної форми і чи може бути такий лист-запрошення роздруківкою повідомлення з електронної пошти? Яку форму має мати підтвердження фінансової гарантії сторони, що запрошує?

Так, запрошення, роздруковане з електронної пошти, може бути використано мандрівниками.Запрошуюча сторона повинна зазначити (мовою країни, де здійснюється перетин, або англійською мовою) свою адресу, діючий телефон для зв’язку, мету візиту, зв’язок із запрошеною особою або особами.

6. Який порядок дій у разі відмови в перетині кордону під час авіаперельоту? Чи є якісь зобов’язання у авіакомпаній в таких випадках? Як в цій ситуації може допомогти консульство України в країні, до якої прилетів пасажир?

Якщо вам відмовили у в’їзді в аеропорту, шенгенське законодавство покладає зобов’язання щодо забезпечення вашого невідкладного повернення в Україну на авіакомпанію.

7. Якщо в групі людей один з них є спонсором інших (має достатньо коштів для всіх), як пояснити це прикордоннику?

На практиці декларування спонсорства не викликає ніяких проблем, але лише в разі, якщо мандрівники мають загальний маршрут і мету перебування на території ЄС, що підтверджено документально. Прикордонний кодекс ЄС не встановлює правил доведення спонсорства, проте дозволяє декларувати спонсорство “в разі, якщо це не передбачено національним законодавством”.

Новое время

1 коментар

  • Спасибі що коментар друкувати тіли на одну яку небудь адресу в прикладі на електрону адресу

Залишити коментар