Суспільство

Патентний пул лікарських засобів для ВІЛ інфікованих стане доступнішим

Патентний пул лікарських засобів (Medicines Patent Pool) оголосив про розширення ліцензії на атазанавір (Atazanavir) для України і ще 11 країн. Цей інгібітор протеази рекомендований ВООЗ для лікування ВІЛ як препарат другої лінії. Про це повідомляє Всеукраїнська мережа людей, що живуть з ВІЛ.

«В рамках даної ліцензії генеричну версію атазанавіра можуть поставляти 6 заводів, три з яких отримали перекваліфікацію ВООЗ або дозвіл FDA. Таким чином, можна прогнозувати високу конкуренцію з даного препарату, що призведе до доступними цінами », – підкреслив директор з політики та адвокації Всеукраїнської мережі ЛЖВ Сергій Дмитрієв.

У порівнянні з основним альтернативним препаратом (лопінавіром) АТВ має певні переваги – менша кількість побічних ефектів, він приймається раз в день, і простіше у виробництві, що призводить до зниження цін. Атазанавір в тому числі призначають вагітним жінкам, у яких виявлено ВІЛ вперше.

Угода була досягнута з фармацевтичною компанією Bristol-Myers Squibb з розповсюдження і виробництва атазанавіру (АТВ).

Всього ліцензія охоплює 122 країни із середнім і низьким рівнем доходу. Крім України, ліцензія на продаж і виробництво атазанавіра тепер поширюється на Алжир, Марокко, Туніс, Єгипет, Індонезію, Філіппіни, В’єтнам, Екваторіальної Гвінеї, і інші країни, де в цілому проживає в 1,4 млн осіб з ВІЛ.

 

КНК Медія: https://knk.media/

Залишити коментар