Суспільство

Осінній призов 2018: планове завдання для області складає 500 осіб

Загалом призов на строкову службу в Україні триватиме з 1 жовтня по 31 грудня 2018 року, – про це під час брифінгу у Закарпатській ОДА повідомив голова обласної призовної комісії, заступник голови облдержадміністрації Володимир Колесніков.

На осінь планове завдання для області складає 500 осіб.

На строкову військову службу призиваються придатні для цього за станом здоров’я громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 20 років, та старші особи, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу. Призовники, яким виповнилося 18 років та які не досягли 20 річного віку теж викликатимуться до військових комісаріатів для надання їм відстрочки. Термін проходження служби складе 18 місяців, а для тих, хто має вищу освіту ступеню «магістр» – 12 місяців.

У Закарпатській області спостерігається низький відсоток явки призовників. Найгірша ситуація в Міжгірському, Тячівському, Мукачівському та Великоберезнянському районах, де неявка складає більше 90%. Дещо краща ситуація в Іршавському, Свалявському районах, де неявка коливається в межах 50-60 %.

Щодо соцзабезпечення військових, то при призові на строкову службу і направленні до військової частини передбачено одноразову грошову винагороду у розмірі 3524 гривень та збереження за призовником місця роботи та середньомісячної заробітної плати.

Карпатський оглядач