Культура

Остап Дроздов: “Країна любиться за можливість взаємності”

Наша країна є настільки багатогранною, що про неї можна говорити годинами, аналізуючи історію, традиції, погляди… І не менш захопливо читати про те, якими бачать українців наші співвітчизники.

Саме Україні та українцям присвятив свою новий роман під назвою “№2” Остап Дроздов, відомий журналіст, ведучий авторського хард-ток-шоу “Drozdov” та полічної програми “Прямим текстом” на телеканалі ZIK. Вчора в Закарпатській обласній бібліотеці відбулася презентація цього роману, що вийшов в світ на початку травня.

Дії у романі розгортаються від початку ХХ століття до “дня завтрашнього”. Події відбуваються у Львові та Австралії.

На початку книги читач може знайти коротку її характеристику:

!Найголовнішим, центральним персонажем роману є Країна як така. Не У, а просто Країна, яка то мотивує, то дратує, то зачаровує, то обурює, то ощасливлює, то виштовхує. І що би не переживали персонажі роману в приватному житті, усе одно вони гостро відчувають крижаний подих Країни, від якої нікуди не дітися і яку ти мусиш полюбити навіть усупереч…”.

А далі Ви відкриваєте основний зміст та занурюєтеся в переживання цих персонажів.

“Кожен з них має свою історію, свій біль, свої погляди, сформовані епохою, в яку вони жили”, – зазначив в ході презентації Остап Дроздов.

Варто зазначити, що презентація викликала жвавий інтерес з боку містян, оскільки в читальній залі бібліотеки майже не було вільного місця. І це не ливно, оскільки пан Дроздов дуже цікаво розповідав про українські реалії. Це було помітно по тому, як гості уважно слухали, ставили запитання, що стосувалися не лише змісту книги, а й поглядів самого автора.

” Свій народ я вперше побачив на Майдані в 2004 році. До того він ніяк себе не проявляв. Однак не думайте, що любов до своєї країни проявляється в цьому. Країна любиться за можливість взаємності. Проте всі мої персонажі обрели своє щастя поза межами України”, – зазначає автор.

На думку О. Дроздова, ми живемо в переломну епоху, коли покоління “безчасся”, тобто всі ті, хто народився та виріс в минулому столітті (“жахливому столітті, коли панував тоталітаризм та зневага до людини”, – прим. авт.), а йому на заміну прийде т.зв. “безвізове покоління”.

 

Загалом, автор настільки емоційно та захоплююче розповідав про свій роман, його героїв та їхні переживання, що неодмінно хотілося чим швидше приступити до більш близького ознайомлення з ним!

Карпатський Оглядач