Суспільство

Освіта в Німеччині: що потрібно знати майбутньому студенту?

Випускники українських шкіл дедалі частіше обирають для отримання вищої освіти закордонні вузи. Однак, наважуючись на цей крок, варто пам’ятати і про особливості системи освіти в цій країні.

Сьогодні мова йтиме про специфіку вищої освіти в Німеччині.

1. Перш за все, потрібно вибрати університет. Вивчіть характер і «правила» міст. Врахуйте, що східна і західна Німеччина дуже різні. Після цього дізнайтеся на сайті дедлайни по подачі документів на зимовий або літній семестр. Ви можете подавати на будь-який з них. Врахуйте, що документи потрібно пересилати звичайною поштою і в списку документів значиться визнання ваших попередніх дипломів і переклад наших оцінок і балів на німецьку систему. Цей документ потрібно запитувати перед подачею документів в приймальній комісії університету, і вся процедура займає до 8 тижнів.

2. Державна освіта в Німеччині безкоштовна. Ви платите лише близько 300 євро в семестр за студентський (в різних землях ця сума може трохи відрізнятися). У нього входить проїзний на кілька міст і знижки. Окупає себе вже за місяць.

 

3. Вступних іспитів немає, тільки конкурс середнього бала атестатів. Іноземцям необхідний сертифікат про знання мови (C1/DSH 1, 2, 3). Потрібний рівень залежить від обраного факультету, але для більшості досить DSH2. Є також факультети без конкурсу атестатів, тобто не сильно популярні. А ось такі спеціальності як педагогіка, економіка, менеджмент дуже популярні, і конкурс на них досить великий. У вступній анкеті вам запропонують прописати інший факультет (2-й пріоритет), на який вас зарахують в разі, якщо вашого бали на факультет першого пріоритету не вистачить. Після закінчення першого семестру ви зможете знову подати документи на бажаний факультет.

4. Ви повинні бути готові до того, що академічна німецька в університеті, і та, яку ви вчили, — це дві великі різниці. Багато викладачів читають лекції в досить швидкому темпі і задають для читання величезні обсяги текстів з великою кількістю спеціальних термінів. Зате вже всього за місяць ви навчитеся думати на двох мовах одночасно, і це неймовірне відчуття.

5. Німецька освіта — це про високий ступінь відповідальності і самоорганізації, тому що рівень контролю ззовні дуже низький.

Розкладу і постійної групи немає. Є рекомендовані предмети, об’єднані в модулі, які необхідно відвідати за весь час навчання (бакалавр — три роки). Але ви самі вирішуєте, коли і у якого викладача. Як правило, на кожен предмет пропонується по 2 викладача в різний час дня. .

Обов’язкових предметів для здачі на сесії теж немає. Точніше, ви самі вирішуєте, що саме будете здавати в цьому семестрі. Так, якщо, наприклад, предмет був складним, ви можете здати по ньому іспит/контрольну/реферат в іншому семестрі. У вашому особистому навчальному плані буде прописано, які саме предмети ви повинні здати обов’язково за всі роки навчання, а які — просто прослухати. Для здачі у вас завжди є три спроби.

За всю навчання потрібно зібрати певну кількість балів. Не всі факультети дають необхідну кількість, тому потрібно вибрати другу, додаткову, спеціальність, яку ви вивчаєте паралельно. Вона може бути взагалі не пов’язана з вашою основною.

Вища освіта тут носить дуже практичний характер: регулярні екскурсії на підприємства, часто лекції читають запрошені професіонали своєї галузі.

6. Навчання на різних факультетах різне. Десь дуже багато рефератів, десь — контрольних, десь — усних виступів. Чим популярніший факультет, тим більше розкид віку і національностей студентів. Все це неймовірний досвід, який розкриває вас з нової для себе сторони. Зовсім інша система і перспективи, корисні контакти з усього світу і можливість об’їздити, як мінімум, всю Європу. Особливо це буде цікаво, звичайно, молодим людям, які ще не почали будувати свою кар’єру. Зараз, коли в Україні є безвіз з ЄС, це саме та можливість, якою варто скористатися.

Новое Время

Залишити коментар