Суспільство

Омріяний безвіз: перелік країн, до яких віза буде не потрібна

Європарламент проголосував “за”. Залишилося ще кілька бюрократичних кроків, і вже з цього літа більшість країн Європи стануть доступними без візи.

Куди можна без віз?

В країни Шенгену6 Австрію, Бельгію, Грецію, Данію, Естонію, Іспанію, Італію, Латвію, Литву, Люксембург, Мальту, Нідерланди, Німеччину, Польщу, Португалію, Словакію, Словенію, Угорщину, Фінляндію, Францію, Чехію, Швецію, а також в країни Європейського Союзу, що не входять до Шенгенської зони: Болгарію, Кіпр, Румунію, Хорватію.

І звісно, країни, які є асоційованими з Шенгеном: Ісландію, Ліхтенштейн. Норвегію та Швейцарію.

Куди все ж без віз зась?

В Британію та Ірландію. Нижче на мапі ці дві країни виділені червоним кольором. Перша випросила для себе особливе правило, посилаючися н те, що знаходиться на островах. Ірландії ж вигідно мати спільну безпаспортну зону з Британією, ніж з Європейським Союзом, тому вона прямує за своєю сусідкою, через що подорожуючим доводиться оформляти візи.

Крім того, оформляти візу доведеться, прямуючи в ті європейські країни, які не є членами Європейського Союзу чи Шенгенської зони, а також не приймають окремих положень Шенгену. Це такі країни, як Албанія, Македонія, Сербія.

куда можно ездить без виз

Коли вже?

Приблизно з 11 червня. Ще доведеться пройти кілька бюрократичних процедур, на що потрібен час

Якщо конкретно по датах. то графік виглядатиме наступним чином:

  1. 28 квітня рішення Європарламенту підтримають посли країн ЄС.
  2. 11 травня рішення підтримає Рада ЄС.
  3. приблизно 15 травня його підпише президент Європарламенту та представник Мальти, т.я. на даний час ця країна очолює ЄС.
  4. Приблизно 22 травня документ буде опубліковано в офіційному виданні ЄС.
  5. А через 20 днів після цього він вступить в силу.

А якісь документи потрібні?

Так. все ж доведеться оформляти невеликий пакет документів. По-перше, паспорт. По-друге те, що аргументувало б мету вашої подорожі. По-третє, банківську картку з достатньою сумою грошей на час даної поїздки.

Ніяких виписок з банку, довідок з ЖЕКу та іншої макулатури нести не треба.

Нагадаємо, що кілька годин тому Європейський парламент ухвалив рішення про надання безвізового режиму для України.