Ексклюзив Суспільство

Олена Логвіненко “Кожен має право бути затребуваним та мати змогу бути щасливим”

Гуляючи “Солодкою вулицею“, ми натрапили на намет дебютантів в сфері виробництва солодощів на Закарпатті. Цікавий дизайн спонукав зазирнути в середину.

І тут було на що подивитися! Маленькі цукерки в формі сердечок наче просили “Скуштуй мене!” А дбайливі господині привітно посміхалися та пропонували спробувати шматочок шоколаду, над виготовленням якого вони працювали.

Тут розташувалися справді незвичайні виробники. В рамках Дня міста про себе вперше заявило соціальне підприємництво “Золоті Серця Срібної Землі”. Його засновники – ГО “Творці країни мрій” та Благодійний фонд “-ВСЕ МОЖЛИВО-“. Назва останнього виникла не випадково.

Якщо ми поспілкуємося ближче з його засновницею Оленою ЛОГВІНЕНКО, то зрозуміємо, що неможливих речей в житті просто не буває. Чотири роки тому Олена разом з родиною змушена була покинути рідну домівку. тікаючи від війни. Не втрачаючи віри в краще, вона змінила кілька місць проживання, поки не опинилася в Ужгороді. Потрібно було починати життя з чистого аркушу. Оскільки менший синочок ще був зовсім маленьким, Олена не мала змоги вийти на роботу. Тому вона активно зайнялася громадським життям. Заснувала згаданий вище благодійний фонд та почала організовувати різноманітні заходи для дітей ВПО та діток з інвалідністю.

Проте на цьому вона також не зупинилася. Енергійна та амбітна, Олена почала мріяти про соціальне підприємництво, де могли б працювати люди з інвалідністю. До такого кроку її спонукає турбота про майбутнє старшого сина, який належить до цієї категорії осіб. Коли постало питання, а що саме виробляти, відповідь не змусила довго чекати на себе. Оскільки Ужгород в будь-яку пору року відвідує багато туристів. то це має бути те, що пов’язане з нашим краєм, щось особливе. Вибір пав на шоколад. Створення солодощів – нелегка робота, але вона під силу багатьом. Варто лише мати бажання навчитися цьому та докласти зусиль.

“Ми ставимо за мету створення інклюзивної шоколадної майстерні–кафе, в якому буде розміщено також і ком’юніті-центр для багатогранного  спілкування та створення робочих місць для людей з інвалідністю. Ми хочемо витягти з кожної особливої людини назовні те Щастя, яке вона ховає у своєму серці, боячись бути незрозумілою суспільством. Кожен має право бути затребуваним та мати змогу бути щасливим”, – ділиться пані Олена.

Попереду ще багато роботи: закупка обладнання, налагодження процесу виробництва, розширення асортименту. Однак старт вже даний! І цукерки смачні!

Карпатський Оглядач