Ексклюзив Суспільство

Олексій Кравчук: «Студентське життя повинно вирувати не тільки у виші, а й за межами його стін»

Нещодавно розпочався новий навчальний рік. Не тільки школярі, а й студенти активно взялися за власну освіту. Олексій Кравчук вчиться в УжНУ на фізичному факультеті, хлопець стверджує – погляди на навчання за 4 роки кардинально змінилися і він сам також. Як проводить звичайні студентські будні та вихідні  – ми поцікавилися в нього.

«Перші два роки в університеті – це суцільне навчання, що супроводжувалося лише відвідуванням пар і багатогодинним сидінням за книжками, а потім – я вирішив щось змінити і перебратися на бік активних студентів, чиє життя вирує не тільки у виші, а й за межами його стін», – ділиться Олексій.

Зараз хлопець навчається на 5 курсі. За плечима – не одна участь у реалізації молодіжних проектів, програм, подорожі автостопом, а також волонтерська підтримка. Свої перші 8 місяців цього року  – це 76 днів у мандрівках, 10 – участь в обміні студентами, 9 присвятив організаторській роботі в проекті «Твоя країна» та у влаштуванні правового табору на Закарпатті, 14 витратив на написання дипломної. Окрім цього Олексій працює.  Робота, як стверджує хлопець, не стоїть йому на заваді у подорожах автостопом.

«Найбільш мене приваблює в таких поїздках – це нові знайомства. Коли подорожуєш автостопом, тоді ти не залежиш ні від чого. Під час турів – заганяєш себе в рамки, особливо в часові. Автостоп дає можливість не тільки бюджетно подорожувати, а й знайомитися під час таких мандрівок з цікавими місцевими жителями, котрі  тобі розкажуть і покажуть не менш інтересні місцинки. Ще один плюс – спонтанність і зміна маршруту навіть під час самої подорожі. Коли ми їздили з подругою в Словаччину та Австрію, планували повертатися через Словаччину, але вирішили через Угорщину. Таким чином я в третє відвідав Будапешт”.

Румунія, Словаччина, Австрія, Угорщина, Польща, Білорусь, Німеччина, Чехія – цього року Олексій Кравчук подорожував переважно до сусідніх країн. Багато часу витрачає на мандрівки Україною. Олексій планує осінню подорож по Балтійським країнам, у яку поїде разом з татом.

«В нашій країні є також багато цікавих місцин, які дійсно варті уваги. Дуже хочу побачити Актовський каньйон, що на Миколаївщині, а також Бакоту, яка розташована в Хмельницькій області. Хоча і сам родом із Хмельниччини, але в так званій «українській Атлантиді» не бував», – ділиться Олексій. –Перші два роки після вступу в університет я багато часу проводив за навчанням, нікуди не їздив. А потім я зрозумів – треба щось змінювати і не пов’язувати своє студентство тільки з парами та домашніми завданнями».

Олексій майже кожні вихідні відправляється в поїздки. Для нього  молодість асоціюється з подорожами, молодіжними проектами, а студентство із можливістю подорожувати. Хлопець радить бути активними і не засиджуватися на місці.

Карпатський оглядач