Суспільство

Оксана Салівончик “Ефективна громадська діяльність починається з Тебе” (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Бути активним/активною в громадському житті дуже цікаво, адже це майже постійно нові знайомства, зустрічі та безліч проектів. Проте за цією красивою картинкою стоїть кропітка робота, що забирає більшу частину часу активної молоді. І не лише її.

Вчора в Ужгороді відбувся Фестиваль громадського активізму, який зібрав разом жителів прилеглих до парку “Кірпічка” територій, представників влади та громадськості. А раз вже всі зібралися в такому великому й дружньому колі, то це стало чудовим приводом для обговорення низки цікавих тем.

До нашого міста завітала чудова дівчина, яка вже протягом кількох років успішно координує ряд проектів на місцевому, обласному та навіть всеукраїнському рівнях, Оксана Салівончик. І вона люб’язно погодилася прочитати лекцію для активних ужгородців на тему “Як бути ефективним в громадській діяльності“. Питання насправді є актуальним, оскільки чим би людина не займалася, вона хоче бачити результати своєї роботи.

Оксана зазначила, що не потрібно одразу братися за глобальні речі, можна спочатку спробувати щось зробити на рівні свого найближчого оточення (клас, група, університет тощо), а далі актуалізувати це ж питання в більш широких колах.  І не варто засмучуватися, що серед ваших однодумців немає тих, хто так само переймається певною проблемою. Якщо вона небайдужа лише вам, шукайте зацікавлених осіб серед тих, кому вона буде так само близька.

Проте для того, щоб громадська діяльність приносила свої плоди, потрібно знати, для чого це потрібно саме вам (чим можете поділитися та що хочете отримати), а також усвідомлення, чим доведеться пожертвувати та з якими труднощами зіштовхнутися. І тут вже в роботу включилися всі слухачі цієї лекції.

Для початку слухачам було запропоновано визначити “плюси” та “мінуси” громадської роботи. Серед позитивних сторін учасники виділили нові знайомства, формування навичок, роботу в команді, обмін досвідом та багато іншого, а серед негативних – брак часу, емоційне вигорання, нестабільність (в т.ч. і фінансова), брак єдності в команді тощо. Після такого мозгового штурму учасникам потрібно було подумати над тим, як негативні моменти перетворити на позитивні, для чого вони поділилися на кілька команд, кожна з яких працювала над кількома питаннями. Як виявилося, це не так вже й складно зробити. головне – мати бажання.

Карпатський оглядач