Суспільство

Один з районів Закарпаття серед лідерів за кількістю підписаних декларацій з лікарями

Від початку кампанії підписання декларацій минуло два тижня. Серед українських міст вже можна виділити лідерів, оскільки місцеві жителі вирішили не затягувати з обранням “своїх” лікарів.

Серед них – Мукачево та Мукачівський район Закарпатської області.

У Мукачеві вже підписано 22 650 декларацій.

Підготовку до входження у реформу головний лікар ЦПМСД м.Мукачева Євген Мешко розпочав ще у листопаді 2017 року: отримав електронний цифровий підпис, зареєстрував заклад у системі електронного здоров’я та вніс у систему дані про структурні підрозділи і працівників. Через місяць вдалося закупити та розподілити комп’ютерне обладнання для первинної ланки та поліклінічного відділення Мукачівської ЦРЛ, провести Інтернет до амбулаторій ЗПСМ. Всі працівники закладу централізовано отримали електронний цифровий підпис. Уже в січні 2018 року розпочали впровадження відповідної інформаційної системи.

“До лютого цього року в пілотному режимі ми підписали близько 2 тисяч декларацій, а потім розпочався активний процес. Своє здоров’я нашим лікарям довірили уже  22 650 жителів Мукачева – саме скільки декларацій підписано на сьогоднішній день. Для цього ми активно працювали з сімейними лікарями та містянами. Багато часу і зусиль витратили на навчання, технічну підтримку працівників, ліквідацію проблем, що виникали в системі, яка тоді ще перебувала в процесі становлення. Постійно проводимо зустрічі з громадянами, представниками підприємств та установ міста, ЗМІ. Дуже важливо, щоби люди розуміли, що відбувається, тому ми у безперервному режимі проводимо роз’яснювальну кампанію”, – зазначає Євген Мешко.

Головний лікар переконаний, що основний секрет успіху – це мотивований персонал, активна позиція міського населення та потужна підтримка місцевої влади.

В Мукачівському районі нараховується 3 200 підписаних декларацій.

Тут підготовку до реформи здійснювали виважено та поетапно. Так, ЕЦП оформлювали поступово, відповідно до рівня залучення в систему: спочатку головний лікар, потім бухгалтер, кадри, а потім всі інші.

Проводили оперативні наради з медичною спільнотою, головами рад та адміністрацій. Організували інформування виконкомів, сільських та селищних рад. Активно співпрацювали з населенням та депутатами.

“Процес реалізації реформи медичним закладом дуже важливий для керівництва регіону. Селищні голови запрошували моїх заступників чи мене особисто до виступу та інформування населення регіону. 25 квітня буде заслуханий хід підписання декларацій у районі”, – ділиться головний лікар КУ ЦПМСД Мукачівського району Вікторія Лані.

Навчання персоналу відбувалося і в районі, і за допомогою представників від департаменту. При виникненні питань тут звертаються в департамент за консультаціями та інструкціями.

“Оскільки місцевість гірська, надзвичайно гостро стоїть питання з інтернетом – більшість того, що маємо по даному напряму, куплено за власний кошт лікарів чи за кошти селищних рад. Технікою для реєстрації пацієнтів частково забезпечені, оскільки ще в 2008 році централізовано отримали ноутбуки і програмне забезпечення, але вкрай необхідно ще 52 комп’ютери і 20 принтерів. Все, що могли організувати своїми силами, зроблено, чекаємо на державну фінансову підтримку, яка дозволить працювати ефективніше на 100%”, – підкреслила Вікторія Лані.

МОЗ