Цей день в історії

Обрання Барака Обами президентом США

Його прихід до влади став свого роду сенсацією для країни, оскільки вперше за всю історію незалежності він став першим очільником Білого дому афроамериканського походження.

10 лютого 2007 року Обама офіційно оголосив про свій намір болотуватися на пост президента США. Основними тезами його кампанії, яка пройшла під гаслом “Так, ми можемо!“, були: якнайшвидше закінчення Іракської війни, реформа енергетичної політики країни і системи охорони здоров’я. Обама відмовився від державного фінансування передвиборної кампанії – вона проводилася виключно за рахунок приватних пожертв.

4 листопада 2008 року Обама заручився підтримкою 338 з 538 вибірників при необхідних 270 голосах. Він переміг у штатах з високою урбанізацією і рівнем освіти, в традиційно ліберальних штатах, таких як Вашингтон і Міннесота, а також в традиційно республіканських штатах (Аляска і Міссісіпі). Найгірші результати він мав у штатах з переважним білим населенням – Західна Вірджинія, Техас, Оклахома, Флорида, а також в Алабамі та Луїзіані, де більшість проголосувало за його суперника республіканця Джона Маккейна. Саме на цих виборах явка досягла рекордної відмітки – 64%.

20 січня 2009 року в ході церемонії інавгурації біля Капітолію у Вашингтоні Барак Обама був приведений до присяги як 44-й президент США. Присяга приносилася на Біблії, на якій присягався ще Авраам Лінкольн (як і Лінкольн у 1861 році, президент Обама відправився на свою інавгурацію на поїзді з Філадельфії). Через помилку голови Верховного суду Джона Робертса під час читання присяги, яка привела до спотворення її змісту, наступного дня за присутності офіційних осіб Обама і Робертс провели повторну церемонію присяги в приміщенні Білого дому.

Перебуваючи на посаді президента США, Барак Обама висловив готовність піклуватися про інтереси не лише США, але і всіх країн світу, за нормалізацію стосунків з Іраном, пом’якшення санкцій проти Куби, одночасно посиливши боротьбу з тероризмом, центрами якого були оголошені Пакистан та Афганістан. У 2009 році  Барак Обама став лауреатом Нобелівської премії миру “за величезні зусилля зі зміцнення міжнародної дипломатії і співпраці між народами”.

Цей день в історії

Залишити коментар