Суспільство

Нові світильники, підсвітка фасадів та велодоріжки – як виглядатиме площа Петефі після реконструкції?

Восени 2017 року почалися ремонтні роботи на одній з найвідоміших площ обласного центру Закарпаття. І поки тривають роботи по заміні комунікаційних мереж, ужгородці активно обговорюють її майбутній зовнішній вигляд.

Цю тему піднімали і під час останньої “Кави без краваток”, на яку завітав заступник міського голови Ігор ФАРТУШОК.

Заступник міського голови докладно розповів про оновлення площі Шандора Петефі – які саме світильники і лавки, які дерева будуть на пішохідній частині площі, де триває масштабна реконструкція, про перекриття проїзду для авто, елементи мощення, зливової вуличної каналізації, підсвітку оновлених фасадів. Прикрашання наступного року квітами тощо.

В планах мерії зробити на цій ділянці доріжки для велосипедистів, а рух транспортних засобів на цій території максимально обмежити, залишивши можливість в’їзду для автомобілів мешканців прилеглих будинків. Зокрема, передбачено встановлення шлагбаумів з боку набережної по обидва боки пішохідного моста.

Важливим питанням є встановлення смітників, адже в цій частині міста завжди багатолюдно. Смітники розташовуватимуться біля лавиць і кріпитимуться на спеціальних конструкціях.

Буде проведено заміну світильників. Ігор Іванович продемонстрував присутнім фотографії кількох видів. Ці світильники також дадуть змогу прикрасити площу не лише за рахунок власного зовнішнього вигляду, а також за рахунок можливості оздобити їх квітами.

Охочі випити запашної кави матимуть змогу насолоджуватися місцевими краєвидами на дерев’яних терасах: їх тут буде аж три.

Карпатський оглядач