Важливе Культура

Не навчанням єдиним. Які таланти розвивають в учнів ЗОШ №14 (ФОТО-/ВІДЕОРЕПОРТАЖ)

В мікрорайоні Шахта розташована маленька будівля школи. Незважаючи на порівняно невелику кількість учнів, тут завжди кипить життя. Більшість тутешніх учнів дуже талановиті. І сьогодні свої таланти вони демонстрували гостям з-за океану.

В рамках Проекту TOUCH до ЗОШ І-ІІ ступенів №14 завітала делегація з американського міста Корваліс. В рамках цього проекту американська сторона вже кілька років надає фінансову та соціальну допомогу школі, в якій навчаються діти ромської національності.

Для малечі цей візит став справжньою подією! На годину один з класів перетворився на сцену, де виступали найталановитіші учні школи. А таких тут багато! Хлопці і дівчата декламували вірші, грали на музичних інструментах, танцювали. Кожен танець, кожна пісня по-справжньому заворожувала гостей. Роми завжди славилися свою культурою, а особливо піснями. Однак учні цієї школи дуже талановиті, тому вони охоче співають не лише ромською мовою. Вони залюбки виконують українські народні пісні, а також англо- та угорськомовні композиції.

До речі, розвитку творчих здібностей тут приділяють значну увагу. Колектив школи бере участь в різноманітних конкурсах, де завойову різноманітні нагороди.

Однак за творчістю важливо не забути про навчання. Крім основних уроків минулого року частина дітей щосуботи відвідувала заняття з угорської мови. І як водиться, наприкінці курсу учні складали іспит. Також творчий. Замість екзаменаційних білетів дітям запропонували віртуальну подорож Угорщиною. Учні ж мали розповісти про угорські міста. Серед екзаменаторів були представники Генерального Консульства Угорщини в м. Ужгород, які високо оцінили успіхи дітлахів у вивченні цієї мови. А замість оцінок був чудовий подарунок – поїхдка до зоопарку в м. Ньїредьгаза.

Наприкінці урочистої частини візиту учні представили загальний дуже запальний танець. Настільки запальний, що гості ледь втрималися, щоб не долучитися до танцюристів.

Після цього гостям запропонували поділитися на кілька груп, щоб побачити трудові будні школи: як відбувається навчання за програмою Нової Української Школи, як проходять інші уроки, а також індивідуальні заняття з вивчення шрифту Брайля з ученицею з особливими освітніми потребами.

І звісно ж, гості – це свято, а останнє важко собі уявити без смаколиків. Тому після завершення всіх заходів учні, вчителі та закордонні гості мали змогу поласувати піцею. Під час обіду також не обійшлося без приємностей. Найкращі учні були нагороджені грамотами та медалями за успіхи у навчанні, творчості та інших шкільних активностях.

Марина Сташина-Неймет,

Карпатський Оглядач