Суспільство

Нетворкінг або чому усі люди на планеті є одне одному знайомими

Нетворкінг вперше з’явився у далеких 70-х роках минулого століття. Початковою точкою стала теорія «6 рукостискань», яку запропонували два психолога Джеффрі Треверс і Стенлі Мілгрем. Вони висунули припущення про те, що кожні дві людини, які проживають на планеті, між собою пов’язані всього п’ятьма загальними знайомими різних рівнів (тобто шостий рівень буде припускати наявність знайомого). 

Тобто практично всі люди як би знайомі, але через спільних знайомих. Пізніше така ідея була розвинена і трансформована. Більш прагматичні люди припустили, що з допомогою зв’язків можна вирішувати свої проблеми. Так і з’явився нетворкінг, який розвивається і успішно процвітає і донині.

Популярною стає комунікація з людьми з різних країн.

Михайло Соха, мандрівник, співвласник дитячого центру розвитку дітей КІDВІ своє налагодження летів у В’єтнам . Через ТБ мав негативне уявлення про цю країну. Коли приїхав у В’єтнам, то спочатку місяць пішло на адаптування: нова мова, нова культура. Однак потім зав’язалися знайомства і пішла комунікація.

«Уперше сів на мотоцикл у В’єтнамі. Там швидкісний трафік і було страшно кататися. Спочатку я проїхав один км на мотоциклі – і мені сподобалося. Наступного дня я катався 30 км, ще через день – 60. І так на мотоциклі проїхав загалом 15 тис. км. Мене просто затягнуло. На подорож пішло майже рік, – розповідає Михайло Соха. – Це була найфантастичніша мандрівка. Так що великі досягнення починаються з маленьких кроків. Коли бачиш ціль і маєш натхнення – головне не зупинятися».

Статистика показує, тільки 23% українців були за кордоном, інші 77% ніколи не покидали межі країни. Хоч дані трішки плачевні, але безвіз може стрімко змінити ситуацію і тоді нетворкінг буде знайомий кожному. Можна буде перевірити правило “6 рукостискань” за кордоном.

Карпатський Оглядач