Суспільство

Незабаром українців зобов’яжуть сортувати побутове сміття (ВІДЕО)

Такі дії допоможуть не лише уникнути тотального засмічення навколишнього середовища, а навіть заробити. Деякі наші співвітчизники вже успішно користуються такою нагодою.

З 1 січня 2018 року всі громадяни України будуть зобов’язані сортувати побутове сміття за видами відповідно до закону “Про відходи”, – повідомляє ТСН. Також в повідомленні зазначається, що при цьому до цих пір постанови з переліком і послідовністю операцій зі сміттям не створені.

Тільки під офіційними звалищами в Україні поховано 43 тис. кв км, що дорівнює площі Данії, а кожен українець щодня додає мінімум кілограм сміття до цієї кількості.

За словами екологів, приблизно 40% сміття – це корисні і цінні вторинні ресурси, такі як папір, скло і полімери, а на сортуванні відходів можна також заощадити, якщо врахувати, що за рік людина утворює 20-70 кг сміття.

Так, приблизно за 100 кг макулатури можна заробити 260 грн. Одна пластикова пляшка важить 15 грамів, а для кілограма потрібно назбирати майже 70, що буде коштувати 5 грн. Але за тонну пляшок переробник повинен заплатити 15 тис. грн.

Деяким видам відходів можна подарувати “друге життя”. Наприклад, синтепон – готовий наповнювач для дитячих іграшок, ковдр, подушок і одягу. Алюмінієві банки можна переробити на цвяхи і рами для велосипедів, а за кордоном вони стають деталями для літаків.