Суспільство

Незабаром на Закарпатті може з’явитися завод з переробки сміття

Питання утилізації сміття й досі залишається актуальним для нашої області.

Серед іноземних компаній є охочі допомогти нам у вирішенні даної проблеми. Так, компанія “Waste to energy corp” має намір збудувати на Закарпатті сміттєпереробний завод. Даний проект повністю профінансує один з фондів Сполучених Штатів Америки, – повідомляють в Закарпатській ОДА.

Пропозиції щодо будівництва даного заводу були обговорені з губернатором області Г. Москалем на зустрічі, що відбулася 24 березня.

Робота заводу базуватиметься на технології “плазмова газифікація”, яка вироблятиме з відходів синтетичний газ, енергію або високоякісні нафтопродукти без шкідливих викидів.

Це одна із технологій, яка дозволяє рентабельно переробляти несортовані тверді побутові відходи на 98 відсотків. У світі вже працюють близько 15 заводів, які використовують дану технологію.

В Україні компанія “Waste to energy corp” планує збудувати пілотний завод у Тернопільській області, вартістю 90 мільйонів доларів. Фінансує проект американський фонд, котрий готовий інвестувати в будівництво подібного об’єкту на Закарпатті.

На сайті компанії Waste to energy corp, яка має україномовну сторінку, зазначається, що ценовостворене підприємство, складається із висококваліфікованих спеціалістів, з великим досвідом реалізації аналогічних проектів.

“Нам дуже прикро що питання переробки відходів в Україні не реалізовується із моменту незалежності, а тому ми прагнемо врятувати країну від екологічної катастрофи. Оскільки проблема твердих побутових відходів (ТПВ) набирає саме таких масштабів.Ми перед собою ставимо амбітні цілі: зупинити вивіз ТПВ на полігони, все повинно перероблятись;звільнити існуючі полігони від ТПВ; створити нові робочі місця для наших громадян”, – зазначається на сайті компанії.