Суспільство

Невдовзі закордонні угорці зможуть отримати допомогу при народженні дитини

Допомогу зможуть отримати закордонні громадяни Угорщини, а також ті, що тимчасово перебувають за межами країни.

26 квітня на прес-конференції в Будапешті державний секретар у справах сімʼї, молоді та міжнародних звʼязків Міністерства людських ресурсів Угорщини Катерина Новак, заявила, що планується розширення діапазону допомоги при народженні дитини, − повідомляє karpatalja.ma.

Допомогу зможуть отримати закордонні громадяни Угорщини, а також ті, що перебувають за кордоном тимчасово, та ті, дитина яких народиться закордоном. Цим уряд прагне зміцнити “угорсько-угорську пуповину” і допомогти тим, хто має дитину закордоном. Виплати здійснюватимуться вже з січня наступного року.

Розмір допомоги під час вагітності та пологах

Допомогу можна отримати одноразово і вона надається кожній матері. Її розмір становить 64 125 тисяч форинтів, у разі народження близнюків – 84 500 форинтів. Її можна отримати протягом шести місяців після пологів, якщо надати відповідний запит.

Юридичні права для отримання допомоги

Допомогу має право отримати після пологів

  • жінка, яка протягом вагітності принаймні чотири рази була на медичному огляді в Угорщині;
  • усиновитель, якщо протягом шести місяців після народження було ухвалено відповідне рішення;
  • опікун, якщо дитина протягом шести місяців після народження, потребує догляду на підставі відповідного рішення.

Катерина Новак, відповідаючи на питання журналістів під час прес-конференції, зазначила, що докладні правила подачі заявок ще розроблятимуться, проте ці адміністративні кроки прагнуть звести до мінімуму.