Економіка

Невдовзі деякі пенсіонери отримуватимуть виплати через “Укрпошту”

Часу на роздуми залишилося небагато, адже вже з першого квітня клієнти цих банків отримуватимуть виплати через відділення “Укрпошти”.

Мова йде про пенсіонерів, які вже не перший рік є клієнтами дочірних структур державних банків Російської Федерації.

Згідно з повідомленням прес-служби ПФУ, переведення виплат здійснюватиметься автоматично. Отримати гроші можна буде у відділенні за місцем реєстрації.

Рішення пов’язане з указом президента України та рішенням РНБО від 15 березня, якими, зокрема, заборонено розміщувати державні кошти (до них належать і пенсії) у дочірніх структурах російських держбанків.

Петро Порошенко 16 березня своїм указом ввів у дію санкції щодо “дочок” російських державних банків в Україні, включаючи “Сбербанк”, “ВіЕс банк”, “Промінвестбанк”, “ВТБ банк” і “БМ Банк”, терміном на 1 рік. Санкції становлять собою заборону на виведення капіталу на користь материнських структур, включаючи надання і погашення кредитів, розміщення коштів на коррахунках, виплату відсотків і дивідендів, повернення субординованого боргу, розподіл прибутку і капіталу, але при цьому не зачіпають розрахунків через ці банки для українців і не перешкоджають докапіталізації й продажу фінустанов.

Клієнти цих банків можуть обрати для себе будь-який український банк та оформити там картку для отримання виплат.