Транскордонне співробітництво

Невдовзі вступають в дію нові правила перетину кордону з ЄС

Через це подорожуючи витрачатимуть більше часу на перетин кордону.

В усіх без винятку громадян, які виїжджають або в’їжджають на територію Шенгену, на кордоні будуть перевіряти документи на предмет підроблених, застарілих, утрачених, украдених, таких, що втратили чинність, тощо. Папери звірятимуть з міжнародною електронною базою даних.

До цього часу таку перевірку здійснювали лише вибірково. Тепер детально оглядатимуть документи не лише громадян третіх країн, а й членів Шенгену, в т.ч. Норвегії, Ірландії, Ліхтенштейну та Швейцарії.

Подібні акції матимуть місце на кордонах Угорщини з Хорватією, Україною та Сербією. За такою методикою здійснюватимуть контроль за тими, хто в’їжджає на територію Угорщини з Румунії. Особи, які виїжджатимуть в Румунію, піддаватимуться лише вибірковій перевірці.

У зв’язку із запровадженням електронної перевірки час перетину кордону зросте. Тому компетентні органи Угорщини просять громадян, які прямують за межі Шенгену, прибувати на КПП раніше від наміченого часу. Всі необхідні документи (закордонний паспорт, посвідчення водія, техпаспорт транспортного засобу) варто приготувати заздалегідь. І звісно, перед виїздом перевірити, чи всі документи в порядку.

Police.hu