Суспільство

НБУ пропонує видавати кредити за електронним підписом

Це дасть змогу певною мірою спростити процедуру оформлення позики в банку.

Національний банк дозволив комерційним банкам формувати кредитну документацію позичальника з електронних документів, які завірені електронним цифровим підписом, – повідомляє прес-служба НБУ.

“Національний банк передбачив право банків формувати кредитну документацію (справу) боржника з електронних документів, які створені та підписані банком і боржником із застосуванням електронного цифрового підпису”, — ідеться в повідомленні.

Нововведення запроваджені згідно з законом “Про споживче кредитування”, який передбачає право укладати договори про споживче кредитування в електронному вигляді. Відповідні зміни внесені до положення про визначення українськими банками розміру кредитного ризику, затвердженого постановою Правління НБУ від 30 червня минулого року.

Електронний цифровий підпис — вид електронного підпису, отриманого за результатом криптографічного перетворення набору електронних даних. Електронний цифровий підпис накладається за допомогою особистого ключа та перевіряється за допомогою відкритого ключа.