Суспільство

На сьогоднішній день в Україні склалася сприятлива ситуація для розвитку цифрової революції

Директор з комунікацій R Street Institute і політичний аналітик Бен Карнс вважає, що ситуація, яка склалася в Україні за часів її незалежності стала унікальним плацдармом для розвитку нових технологій.

За межами війни з Росією і економічної нестабільності тихо розвивається цифрова революція в формі практично безпрецедентного прийняття криптовалюта, таких як біткоіни, пише він у статті для Forbes.

У вересні 2016 року в Києві з’явився перший центр розробки та вивчення Blockchain. Його відкрили американська технологічна компанія Innovecs і співзасновник Bitcoin Foundation Ukraine Михайло Чобанян з метою запропонувати цю технологію в банківській сфері для комерційного використання, а в державному секторі – для боротьби з корупцією.

Україна взяла біткоіни з розпростертими обіймами, коли багато громадян стали використовувати цю валюту для захисту від шаленої інфляції і нестабільності гривні, яка в результаті затяжної кризи втратила 80% вартості. У 2014 році майже 5000 банкоматів по всій країні запропонували можливість купувати біткоіни за готівку так само легко, як здійснювати традиційні банківські операції.

А у минулому році один український сервіс з продажу біткоінів відзвітував про п’ятикратне збільшення попиту, і в цілому країна стала першим у світі регульованим ринком, який став пропонувати ф’ючерсні контракти у біткоінах.

Прихильність України до пошуку нових маршрутів в ім’я прозорості є гідним поваги прикладом для американської політичної сфери, що все сильніше занурюється у навмисну обфускацію та “альтернативні факти”.