Культура

На початку вересня з виставки робіт попередніх учасників стартував ІІІ конкурс «Срібний мольберт» (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Осінь в Ужгороді розпочалася яскравими фарбами. З 1 вересня в культурно-історичному центрі «Совине гніздо» стартувала виставка робіт учасників студентського конкурсу з живопису «Срібний мольберт». Експозиція складається з близько 100 картин, кожна з яких вирізняється тематикою та індивідуальним підходом. Виставка триватиме до кінця вересня. Ще ознаменувався початок осені стартом мистецького конкурсу.

Всеукраїнський студентський конкурс з живопису «Срібний мольберт» проводиться двічі на рік: весною та осінню. З’їжджаються учасники з усієї країни. Засновником і організатором «Срібного мольберту» є культурно-мистецька фундація Brovdi Art.Уже втретє конкурс стартує в жовті. Цього разу можуть брати участь і студенти з інших країн, не обов’язково творчої спеціальності. Головне – це вміти добре малювати.

Уже з 1 вересня розпочато реєстрацію на участь у конкурсі. Журі конкурсу оцінюватиме роботи учасників у трьох номінаціях: “Міський пейзаж”, “Портрет” та “Імпровізація”, визначатиме по три кращі роботи у кожній номінації. Призовий фонд за кожну кращу роботу становить 10 000 гривень. Крім дев’яти призерів в обов’язкових номінаціях, серед учасників визначатимуться лауреати спеціальних відзнак та премій від офіційних партнерів.

У першому конкурсі взяло участь 44 учасників, у другому – 51. Спочатку визначали найкращих у категоріях «Портрет», «Пейзаж» та «Міський пейзаж». Були також призи від спонсорів та партнерів, персональні нагороди. Одна з картин під назвою «Діалог» виграла премію арт-дилера Ігора Абрамовича.

Експертна комісія незалежно одне від одного оцінюють картини, не знаючи автора. Усі роботи шифруються. Картини після конкурсу зберігаються у фондах культурно-мистецької фундації. За ці два роки створено близько 300 робіт.

Наявність імпровізації надзвичайно здивувала. Це був величезний крок. 

«Я зайняла 3 місце у категорії «Міський пейзаж». Намалювала вид на філармонію по то й бік річки. Надихнув мене закарпатський живопис. Усе писала в кольорах, типових для краю. Картина яскрава, насичена, – ділиться випускниця Закарпатської академії мистецтв Катерина Шелевицька. –  За приклад завжди беру роботи імпресіоністів. Робота тривала над картиною весь день.

Зараз Катерина працює у сфері графічного дизайну. Її плакати використовують популярні музичні українські гурти.

«Відчувається професійний ріст представлених робіт насамперед у свободі вираження. У цьогорічному конкурсі були поставлені завдання не тільки академічно підходити до малювання картини, а більш вільно. Це допомогло проявити себе багатьом молодим художникам. Якраз той підхід, з допомогою якого потрібно рухатися далі, – розповідає заслужений художник України, лауреат обласної премії ім. Й. Бокшая та А. Ерделі у галузі образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, голова Закарпатської організації Національної Спілки художників України Борис Кузьма. – Від третього конкурсу я очікую в першу чергу нових учасників, сподіваюся, що почнуть брати участь і студенти із за кордону. Це допоможе розширити горизонти «Срібного мольберту», дасть можливість спілкуватися з іноземними студентами, показати наше мистецтво, наші історичні мистецькі можливості. І те, що мислимо по-європейськи”.

Кожен член журі має своє суб’єктивне бачення, але тому журі і збирається з різних членів для того, щоб кристалізувати якусь думку та сформувати погляд на конкретного митця.

Заявки-анкети для участі у конкурсі приймаються з 1 по 24 вересня включно. Зареєструватись онлайн, а також отримати детальну інформацію про умови конкурсу можна на сайті www.molbert.brovdi.art. За розвитком подій стежте на сторінці у Фейсбуці «Срібний мольберт».

Карпатський оглядачЗалишити коментар