Важливе Суспільство

На порозі надшвидкісних змін. Потяг майбутнього

Китай розробляє нове покоління надшвидкісних пасажирських поїздів, здатних розвивати швидкість до 400 км / ч. Вони повинні з’явитися в 2020 році і з’єднати ключові регіони «Економічного пояса Шовкового шляху».

Нові поїзди з’являться в підтримку ініціативи «Один пояс і один шлях», яку уряд КНР висунуло в 2013 році і яка полягає в формуванні нової моделі міжнародного співробітництва, економічного партнерства і культурного обміну між цивілізаціями в дусі Шовкового шляху.
На думку Фен Хао, представника Державної комісії з розвитку і реформ, надшвидкісний потяг повинен з’єднати густо населені країни і регіони і зняти зайве навантаження з автотрас, повідомляє China Daily.
«Оскільки багато країн уздовж нового шовкового шляху, особливо в Центральній і Південно-Східній Азії, на Близькому Сході і в Східній Європі планують будувати високошвидкісні залізничні колії або покращувати власні транспортні системи, вони будуть раді отримати технологічну підтримку з боку Китаю», – впевнений Фен .
Цукерберг визнав, що Facebook сам створив небезпечний соціальний «баг»
При виробництві рухомого складу надшвидкісних поїздів китайські інженери використовують нові матеріали – вуглецеве волокно і алюмінієві сплави, які допоможуть скоротити їх вага і збільшити енергетичну ефективність, розповів Цяо Фен, головний інженер компанії CRRC Changchun Railway Vehicles, підрозділи China Railway Rolling Stock Corp.
Академік Лю Юмей з Китайської інженерної академії вважає, що запускати надшвидкісні потяги на швидкості 400 км / год економічно не вигідно, оскільки доведеться часто міняти запчастини, електричні контакти і ремонтувати рейковий шлях. Але якщо побудувати нові шляхи і знизити вартість деталей, проблема зникне.
Дорожнє полотно із пластику дешевше і міцніше асфальту
Та ж корпорація CRRC збирається запустити в Китаї найшвидший поїзд на магнітній подушці, здатний розвивати швидкість до 600 км / ч. Споживання енергії в них скоротиться на 10% в порівнянні з вже існуючими аналогами, розганяється до 350 км / ч. Крім того, Китай може похвалитися найбільшою мережею високошвидкісних поїздів в світі.