Суспільство

На площі Театральній можна скуштувати «сонячну каву» та ознайомитися з містами майбутнього

Сьогодні, 8 червня, на площі Театральній ознайомлювали ужгородців із сучасними альтернативними джерелами енергії, а також із фермами майбутнього. Захід проводиться в рамках Днів сталої енергії в Ужгороді.

Як буде виглядати місто майбутнього – наочно показали та розповіли представники ГО «Greencubator».

«В умовах міста майбутнього будуть вирощувати одночасно в поєднанні водного світу з наземними рослинами. Рослини очищують воду для риб, а риби дають добриво. Вчені довели, що найефективніший вид ферми – це вертикальна. У вигляді висоток такі побудовані на Сході. Користуються популярністю вертикальні ферми і в Північній Америці, – коментує тренер по їжі майбутнього, представник ГО «Greencubator».  Тетяна Бур’янова. – Експортування продуктів харчування із сіл до міста потребує багато ресурсів, зокрема часу. Якщо вирощувати в умовах міста – завжди під рукою будуть свіжі продукти».

На площі Театральній також можна ознайомитися з роботою сонячної батареї, скуштувати каву та овочі-гриль, приготовані на альтернативних джерелах енергії.

Дні сталої енергії мають на меті мобілізувати владу, громаду, бізнес ставати більш енергоефективними. Численні заходи, презентації, виставки, майстер-класи, скажімо як зробити сонячні колектори, будуть проводитися для дітей різного віку, молоді, голів ОСББ, управлінців тощо.

Карпатський оглядач