Культура Суспільство

На одній з радіостанцій Ужгорода звучатимуть казки у виконанні воїнів АТО

Весь час сидіти в Інтернеті, щоб дізнатися останні новини або прослухати улюблену музику, не завжди вдається. А от послухати радіо, ідучи по вулиці або їдучи в транспорті цілком можливо.

І хоча ми нерідко чуємо про те, що поступово радіо відходить в минуле, це не зовсім відповідає дійсності. Тим більше, що сучасні радіостанції постійно запроваджують новації, що привертають увагу слухачів.

Так, засновник першого народного радіо, котре мовить в Ужгороді, Олексій Уманський анонсує особливий ефір:

“Воїни АТО Читають Казки Дітям” – мистецько-соціальний проект, в якому взяли участь 18 воїнів АТО, начитавши 17 казок та 2 карпатські легенди.

Проект зародився в культовій львівській кав’ярні Вірменка, і спершу мав за мету вшанувати пам’ять загиблих героїв і залучити до суспільної активності воїнів-завсідників закладу. В результаті проект перетворився на мистецько-соціальний, адже завдяки ньому бійці проходять певну інтеграцію та арт-терапію, а точніше –казкотерапію, відчувають себе потрібними, через казки передають досвід та знання дітям, розповідають про себе через казкових героїв, про те, що добро завжди має перемагати зло, що треба бути чесним, допомагати іншим.

Більшість учасників проекту вже демобілізувались, вони служили в лавах ЗСУ і добровольчих батальйонів в 2014-2016 роках. Українські герої пройшли найтяжчі бої, виносили з поля бою поранених та загиблих, були в полоні, захищали Донецький аеропорт (так звані кіборги).На фронті учасники проекту були розвідниками, медиками, кулеметниками тощо. А в мирному житті наші герої ще навчаються у вишах, працюють інженерами, геологами, ді-джеями. Серед них 17 хлопців та одна дівчина. Це офіцери та рядові солдати з різних куточків України: Львова, Дніпра, Чернівців, Івано-Франківська, Харкова.

Прослухати казки можна на “Yedenradio.com