Суспільство

На «Майстерні міста» говорили про «блакитні» та зелені зони Ужгорода

Сьогодні, 24 червня, у рамках тижня «Майстерні міста» еколог, представник ГО «Екосфера» Оксана Станкевич поговорила з відвідувачами про «Зелені та блакитні зони» в урбанізованому просторі, як механізм адаптації до змін клімату».

На лекції також була порушена проблема зелених зон. Щоб Ужгород був комфортним середовищем для проживання, у місті повинен бути план адаптації до зміни клімату. Тобто, чітко вироблена стратегія, як зробити обласний центр та його жителів менш вразливими до високих літніх температур. У цьому розвиток зелених та «блакитних» зон у місті відіграватимуть провідну роль.

На карті Ужгорода можна побачити, що «створення нових» зелених зон загального користування переважно планується за рахунок лісів та пустирищ, які прилягають до міста в районі окружної траси, котру мешканці практично не відвідують. У тій частині міста зовсім не розвинений громадський транспорт.

Справжній дефіцит в зелених зонах відчувають нові райони на лівобережній частині Ужгорода: житлові квартали по вул. Заньковецької, Минайської, Грушевського тощо. Потерпають і «промислові зони» обласного центру – вул. Лавріщева, Гагаріна тощо.

Оксана Станкевич наголошує, що створення парку Перемоги на Кірпічці, а також парку в пустуючій «промисловій зоні» – вирішить проблему відпочинку ужгородців у межах міста.

До «блакитних зон» Ужгорода належать річка Уж, ставок у парку Перемоги, озера на кар’єрі в районі Радванка, ставки «чорні озера» біля аеропорту.

Карпатський Оглядач