Політика Суспільство

На засіданні виконавчого комітету в Ужгороді обговорили ряд важливих питань

Сьогодні, 22 листопада, відбулося засідання виконавчого комітету Ужгородської міської ради. Обговорили ряд питань, зокрема про тимчасову заборону видачі дозволів на проведення робіт з порушення цілісності об’єктів благоустрою, про соціальну та зовнішню реклами, а також зробили підсумки виконання бюджету міста за січень – вересень 2017 року. На засіданні представили розрахунок того, як зміниться потреба в коштах, якщо збільшити оплату за харчування в дошкільних закладах.

До бюджету міста за 9 місяців надійшло 922 млн грн, що на 24,6 млн більше від запланованих доходів. За перевиконання вихідної частини на 106 млн, були збільшені видатки. Найбільшу питому вагу займають надходження від платників податку – 57,2%, інша частина – від державного та обласного бюджетів. Пропорційно до надходжень доходів проводилися видатки. Найбільше коштів виділяється на освіту – 34,6 млн. На другому місці знаходиться соціальний захист, третю позицію займає охорона здоров’я.

На засіданні також було представлено рішення стосовно звільнення від оплати на тиждень рекламорозповсюджувачів, які безкоштовно поширювали соціальну рекламу до Дня Ужгорода.

Доповідачі представили розрахунок того, як зміниться потреба в коштах, коли залишити оплату батьків за харчування у ДНЗ на тому ж самому рівні, на якому була у 2017. Якщо вартість становитиме 43 грн за день, а співвідношення батьківської плати і плати з міського бюджету складатиме 30% на 70%, тоді з бюджету міста треба виділити на наступний рік близько 25 млн грн. Якщо співвідношення зробити 50/50, тоді батьківська плата зросте до 21, 5 грн. У 2017 році батьківська сплата за харчування складала 60%  від повної вартості, тоді обсяг видатків на 2017 рік становив 8 млн. Коли таку пропорційність застосувати для наступного року, то з міського бюджету потрібно буде виділити 16 млн грн.

Карпатський оглядач