Культура Суспільство

На Закарпатті триває форум «СлободаКульт»

Сьогодні, 25 травня, в культурно-історичному центрі «Совине гніздо» у рамках форуму «СлободаКульт» відбулася розмова про «Культурну пам’ять, що в нас в головах».

Розмовляли на цю тему письменник Олег Коцарев, кінорежисер Сергій Буковський, журналіст, автор проекту “Втрачений Ужгород” Тетяна Літераті та режиссер, сценарист Світлана Олешко. Модерувала захід літературознавець, співробітниця Інституту літератури ім. Т. Шевченка НАН України Ярина Цимбал.

Близько 80 подій у 8 напрямках (візуальне мистецтво, мода, музика, література, театр, кіно, лекції і дискусії, програма для дітей та підлітків) проходить в рамках «СлободаКульту»  – міжрегіонального культурного форуму, що знайомить закарпатців зі Слобожанщиною і налагоджує містки між цими, здавалося б, такими несхожими частинами України.

Культурний форум на Закарпатті розпочався з 15 і триватиме до 29 травня. Усі програми форуму розроблялися у співпраці з закарпатськими митцями та представниками культурних інституцій.

Завтра у рамках форуму «СлободаКульт» відбудеться Дитячий день у «Совиному гнізді», дискусія про мультикультурність і сепаратизм та вечірка «Кінохроніки Харкова й Ужгорода». Недільний вечір урізноманітнять «Монологи про найважливіше».

Кінофільми, лекції, картинні галереї та концептуальне мистецтво все це – програма форуму Слободакульт. Подія охопила одразу 2 міста Закарпаття – Ужгород та Мукачево.

Участь беруть близько 150 митців і мисткинь, дослідників культури зі Слобожанщини.

Карпатський оглядач