Важливе Суспільство

На Закарпатті триває бурхливе цвітіння нарцисів (ФОТО)

Фестивалі, смачні страви та цвітіння неймовірної краси квітів – це все про Закарпаття. А весна тут нагадує справжню казку! Щойно завершився період цвітіння одних квітів, як в іншому місті не відірвати очей від ще більш бурхливого цвітіння.

Одне з бурхливих цвітінь подарував нам льодовик. При сходженні крижаних мас та ґрунту, цибулини дикого нарциса опинилася там, де зараз заповідник цієї тендітної квітки.

Зазвичай ця з виду ніжна, але витривала рослина розкошує на висотах понад тисячу метрів над рівнем моря. Популяція ж в урочищі Кіреші, що поблизу закарпатського міста Хуст, унікальна і розташуванням, і своїм масштабом: це найбільший у Середній Європі осередок нарцису вузьколистого. Це місце офіційно під охороною ще з часів панування на цих землях Австро-Угорщини, а тепер належить до Карпатського біосферного заповідника, котрий береже Долину як цінну екосистему на понад 250 га лук і боліт.

Для відвідувачів Долина нарцисів – це свято, котре триває кожного травня. Для Закарпаття – одна з чільних туристичних “родзинок”. Милуватися нарцисами, які занесені до Червоної книги України, можна лише зі спеціальних оглядових майданчиків, а збирати букети – суворо заборонено.

opinion