Суспільство

На Закарпатті стартує інформаційна кампанія «Я МАЮ ПРАВО ОБИРАТИ»

9-ий –  рік загальнонаціональних президентських і парламентських виборів. Згідно з Конституцією право обирати і бути обраним – одне з ключових прав громадян України. Саме тому Міністерство юстиції спільно з ЦВК запустили правопросвітницьку кампанію «Я МАЮ ПРАВО ОБИРАТИ», яка реалізовується в рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту Мін’юсту «Я МАЮ ПРАВО!».

Нова інформаційна кампанія Мін’юсту розрахована, насамперед, на три головні категорії громадян:

  • українців, які будуть голосувати вперше у своєму житті;
  • тимчасово переміщених осіб, адже опитування показали, що 60% внутрішньо переміщених осіб не знають, як голосувати в їхньому нинішньому місці проживання;
  • громадян, які проживають не за місцем реєстрації: 47% тих громадян, які змінили місце проживання, але не змінили реєстрацію, не знають, як проголосувати на найближчих виборах.

Використовуватимуться різноманітні канали комунікації. Серед них –  проведення просвітницьких заходів з різними категоріями українців та розповсюдження спеціальних інформаційних матеріалів, де буде покроково описано, що робити виборцям, як діяти, куди звертатися для того, щоб реалізувати своє право обирати.

 

Прес-служба Головного територіального

управління юстиції у Закарпатській області