Суспільство

На Закарпатті стартує чемпіонат України з вільної боротьби

24-27 жовтня вперше на Закарпатті проходитиме чемпіонат України з вільної боротьби серед юнаків та дівчат – повідомили про це сьогодні у прес-центрі Закарпатської ОДА організатори.

Під час брифінгу виступили начальник управління молоді та спорту облдержадміністрації Віталій Ерфан,  головний суддя чемпіонату Іван Боршош і тренер штатної збірної команди України з вільної боротьби Едуард Носадчий.

В Україні з вільної боротьби вперше змагання прийматиме у себе Закарпатська область. Відбудеться чемпіонат у спорткомплексі «Юність». Змагатися будуть спортсмени 2002-2003 років народження. Закарпаття представлятиме 26 учасників: 13 хлопців  і 13 дівчат. Переможці поїдуть змагатися на Чемпіонат Європи.

«Учасники боротимуться в 11 вагових категоріях.  25 жовтня о 10:00 розпочнеться змагання серед дівчат у вагових категоріях, о 16:00 відбудеться нагородження. У чемпіонаті візьме участь близько 500 борців. Надіємося, що це стане хорошим стартом для приймання змагань вищого рівня, – коментує головний суддя чемпіонату Іван Боршош. – Якщо різниця у 10 балів то перемога за технічною перевагою. По кадетам проходить змагання у два періоди по дві хвилини кожен. Завдяки технічним діям діти отримують бали від 1 до 5. Хто більше отримує балів – той і виграє».

Організатори наголошують, за останні роки на Закарпатті вільна боротьба почала впевнено розвиватися. Продуктивно показують себе Виноградівський та Хустський райони. Починає активно розвиватися вільна боротьба і на Тячівщині, Іршавщині та Мукачівщині.   Дуже великий розвиток дають хороші тренерські кадри. Вільна боротьба по відношенню з іншими видами спорту не є дорогим задоволенням.

Карпатський оглядач