Суспільство

На Закарпатті розвивається 96 видів спорту

У Закарпатській області розвивається 96 видів спорту. Більшість із них, а саме 87, культивується через укладені договори з федераціями. У краї діє 2026 споруд, що мають відношення до спорту, в тому числі футбольні майданчики та спортивні площадки. У складі національної збірної України є 207 закарпатських спортсменів, з них 86 –новачки.

«На Закарпатті в пріоритеті зимові олімпійські види спорту. Із літніх – легка атлетика, пляжний волейбол, гандбол, баскетбол, командні ігрові. Цей перелік має 100% фінансування в основних офіційних стартах. Акцент покладений саме на олімпійські види спорту», – зазначив начальник Управління молоді і спорту Закарпатської ОДА Віталій Ерфан.

У 2019 році на розвиток спорту краю виділено 68 млн грн.  За ці кошти фінансується робота 34 обласних шкіл, в тому числі – тренування 12 700 юних спортсменів.

Виділяються гроші на тих дітей, які постійно займаються спортом та беруть участь у всеукраїнських змаганнях. Виїзд за кордон фінансує Міністерство молоді та спорту України. Серед проблем у розвитку спорту на Закарпатті є брак кадрів, а також адміністрування спортивного процесу на місцях.

В області занепадає стрільба з лука.

Карпатський оглядач