Суспільство Транскордонне співробітництво

На Закарпатті реалізовують українсько-норвезький проект

1 лютого в Ужгородському прес-клубі відбулося обговорення теми перепідготовки та соціальної адаптації військовослужбовців, учасників АТО та членів їх сімей в Україні.

З журналістами зустрілися професор УжНУ Федір Шандор, представник ГО «Наше рідне Закарпаття» Ольга Костянець та майбутній слухач курсів, учасник бойових дій у зоні АТО Василь Братасюк.

Професійна перепідготовка на цивільні спеціальності, психологічна реабілітація демобілізованих військовослужбовців – таку мету ставить перед собою спільний Україно-Норвезький міжнародний проект на Закарпатті.

«Це одна з унікальних програм. Вона є масштабною не тільки за географічним охопленням, а й за кількістю учасників. Програма працює у 17 областях і десять років поспіль. Випускників налічується близько 7 тис», – зазначає представник ГО «Наше рідне Закарпаття» Ольга Костянець.

У рамках реалізації проекту його учасники отримають не тільки теоретичну підготовку у виші, а й перспективу відкриття власного бізнесу. До участі запрошуються військовослужбовці Збройних Сил України, МВС, СБУ, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, ДСНС. Також учасниками проекту можуть бути військовослужбовці, що підлягають звільненню у поточному році. Участь в проекті можуть брати дорослі члени сімей означених категорій військовослужбовців.

Навчання є безкоштовним. Курси розпочнуться з 26 лютого й триватимуть три місяці. Форма навчання – вечірня  із щоденними заняттями. Курси проходитимуть на базі УжНУ.

Програмою не передбачається фінансування проектів. Після вдалого закінчення курсів є можливість працевлаштуватися у сфері туризму. Зараз, як зазначив професор УжНУ Федір Шандор,  на цьому ринку 70-80% нестача робочих рук. Є потреба як в обслуговуючому персоналі, так і керівниках. Навчання передбачає не тільки курс лекцій, а й практичні заняття, виїзд у певні регіони.

Партнери проекту «Україна – Норвегія» в Закарпатті» – Міжнародний благодійний фонд «Міжнародний Фонд Соціальної Адаптації» (м. Київ) та громадська організації «Наше рідне Закарпаття». Виконавці основної частини проекту – Ужгородський Національний університет і норвезький університет NORD, які організовують і здійснюють професійну перепідготовку учасників проекту за обраними спеціальностями.

Карпатський оглядач