Суспільство

 На Закарпатті підбито підсумки спостережень за першим місяцем виборчої кампанії

Станом на 28 січня представники ОПОРИ зареєстрували більше 10 звернень до поліції з приводу виявлених ознак порушень Закону України «Про вибори Президента». Про це розповів координатор громадського спостереження за виборами у Закарпатській області Ярослав Гулан під час чергової прес-конференції Закарпатської ОПОРИ про перебіг кампанії в області.

«У січні робота команд кандидатів проявляється, здебільшого, у розміщенні зовнішньої реклами, роботою агітаційних наметів та великою кількістю наявних замовних матеріалів у ЗМІ. Зафіксовані порушення правил агітації, наприклад розміщення білбордів зареєстрованих кандидатів без вихідних даних», – повідомив під час прес-конференції координатор громадського спостереження за виборами у Закарпатській області Ярослав Гулан.

Розміщення білбордів без вихідних даних є порушенням вимог Закону, а саме статті 59 Закону «Про вибори Президента України». Там йдеться – друковані матеріали передвиборної агітації повинні містити відомості про установу, що здійснила друк (або вказівку, що друк здійснено з використанням обладнання відповідно кандидата на пост Президента України або партії, яка висунула кандидата на пост Президента України), їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, та замовника відповідних матеріалів. На бордах з іменами згаданих кандидатів такої інформації не було. Варто наголосити, що спостерігачі ОПОРИ не одразу наступного дня після реєстрації фіксували порушення. Як правило, мова йшла про кілька днів від моменту реєстрації.

Карпатський оглядач