Суспільство

На Закарпатті представники програми «Free Student» проведуть дві зустрічі з абітурієнтами

Сьогодні, 20 листопада, в Ужгородському прес-клубі відбулася презентація Європейської освітньої програми «Free Student».

Проект існує третій рік поспіль і допомагає українським студентам здобути безкоштовну вищу освіту в університетах Словацької Республіки.

«Діти можуть безкоштовно навчатися у Ружомберзькому католицькому та Кошицькому технічному університетах. Студенти проходили тестування безпосередньо в Україні. Запропоновані спеціальності не тільки цікаві, вони також будуть корисними у майбутньому, – розповідає Роман Фрич кандидат юридичних наук, доцент, голова громадської організації «Словацько-Українське культурно-освітнє товариство». –  У Ружомберзькому католицькому університеті є факультет менеджменту. Специфіка диплому в тому, що студенти мають змогу працювати як у фінансовій сфері, так й управлінській.  Філологічні спеціальності також престижні, але для цього студенту потрібно мати хорошу основу – рівень В1 чи В2. Вивчати можна німецьку, англійську та італійську мови і також комбінувати їх».

Ружомберзький університет має чотири факультети: педагогічний, медичний, філософський і теологічний.  Інженерні спеціальності представлені напрямками «автомобільне виробництво» та «джерела відновлювальної енергії».  9-класники можуть здобувати робітничо-кваліфіковані спеціальності.

Студенти  мають змогу навчатися і паралельно працювати. Проживання і харчування у гуртожитку, зазначають представники ГО, коштує від 100 до 150 євро у місяць. 10% студентів отримують стипендію у розмірі близько 1500 євро на рік.

Представники ГО «Словацько-Українське культурно-освітнє товариство» під час прес-конференції проінформували, що цього тижня буде проведено в області дві зустрічі з абітурієнтами та їхніми батьками: в Мукачеві  21 листопада о 17:00 готель «Стар» («Зірка»), в Ужгороді – 22 листопада о 17:00 в конференц-залі готелю «Ужгорода».

Карпатський оглядач

 

 

Залишити коментар