Суспільство

На Закарпатті працюють таємні покупці

У наш час існує багато способів підробітку. Один із них – це бути таємним покупцем. Чим займаються такого роду «покупці» і яка специфіка роботи – це намагався вияснити Карпатський оглядач.

26 річна Оксана, жителька Хустщини уже дев’ятий місяць працює таємним покупцем. Жінка знаходиться в декреті і саме такий спосіб заробити грошей для неї зараз є оптимальним.

«Натрапила в інтернеті на оголошення випадково. І вирішила – варто спробувати. За ці місяці об’їздила майже все Закарпаття. Мала візити не тільки в Хусті, а й у Рахові, Тячеві, Виноградові, Міжгір’ї, Берегові та Ужгороді, – ділиться Оксана. – Робота не з важких, головне – це вміти комунікувати з продавцями і не хвилюватися».

Відвідувати магазини, спілкуватися з продавцями, записувати на диктофон і отримувати за це гроші. Однак для таємних покупців існує ряд правил і необхідність проходити онлайн навчання.

Хто може стати таємним покупцем?

Усі, хто старше 18 і молодше 65, можуть спробувати сили в цьому ремеслі. Вимоги на таку посаду невеликі: вміти користуватися ПК, мати стабільний доступ до інтернету, телефон з фотокамерою та диктофоном, ну, і звичайно – чесніть, відповідальність та уважність.

Є декілька таких дослідницьких компаній, які оцінюють сервіс обслуговування у вашому місті. Для огляду ми взяли той, на який працює пані Оксана.

4Service – це міжнародна дослідницька компанія. Працює у 52 країнах. В Україні налічується 128000 таємних покупців. Цифри вражають, та не всі з них є активними працівниками в один і той же час. Дехто зареєструвався і виконав тільки декілька візитів, а хтось – лише створив на сайті свій аккаунт.

Робочі будні таємного покупця

Вільний графік, зарплата залежить від кількості виконаних завдань. На сайті завжди з’являються вакансії для здійснення певних візитів і таємний покупець подає заявку, а координатори вирішують, чи варто йому цю справу доручити. Для кожного типу завдань потрібно пройти навчання і сертифікацію. Наприклад, візити в ювелірні магазини можна робити тоді, коли правильно виконаєш тести.

На сайті два рази на місяць, а то і частіше, розміщуються вакансії. Можна вибрати свій регіон, зазначити орієнтовну дату виконання і відправити заявку. Для кожного візиту зазначений період з якої дати можна робити візит і його кінцевий термін. Якщо таємний покупець не встигне вчасно відвідати локацію – таку можливість передають іншому працівникові. Після візитку в середньому протягом 12 годин таємний покупець повинен заповнити заявку і прикріпити до неї необхідні реквізити – аудіозапис, фото фасаду, чека, рекламні матеріали тощо. Якщо не дотримано чітких умов, що зазначені в анкеті, заявку можуть і не прийняти.

Оплата

Оплата за візити коливається від 35 грн до 150. Бувають завдання і на більшу суму, але вкрай рідко і то не для нашої області. Нараховують гроші на картку. Оплата проходить вкінці кожного місяця. Якщо таємний покупець здійснює візити в інші райони, або тратить багато коштів, щоб дібратися до свого районного центру – кампанія компенсує витрати. Оплата здійснюється за візити, зроблені в попередній місяць. Наприклад, якщо таємний покупець зробив декілька замовлень в липні, то кошти за них отримає тільки в кінці серпня.

«Заробляла в місяць і близько 1000 грн. Це без врахування дороги, –  ділиться з нами пані Оксана. – Найбільше коштів дають за покупку та повернення товару – отримувала і 150 грн за такий візит. Найменше – це консультація у телефонній розмові стосовно кредиту або інших послуг, що надає банк».

Найчастіше вакансій надходить для перевірки супермаркетів, ювелірних магазинів та магазинів, банків та магазинів цифрової та побутової техніки.

Для таємних покупців існує ряд правил. Це, в першу чергу, чітке дотримання інструкції та нерозголошення продавцям про свою роботу. Також не можна оцінювати роботу знайомих, родичів і здійснювати візити в одну і ту ж саму локацію частіше, ніж раз у три місяці.

Робота не тільки цікава, але й корисна. Завдяки таємним покупцям покращується сервіс обслуговування і змінюються стандарти роботи працівників. Вільний графік, додаткові кошти і постійний розвиток.

Карпатський оглядач