Важливе Транскордонне співробітництво

На Закарпатті побудують ще один контрольно-пропускний пункт

Закарпаття межує з чотирьма країнами, але перетнути кордон можна з усіма з них. Пункти перепустку є, але в іншій області.

У 2018 році на українсько-польському кордоні з’являться чотири додаткових прикордонні переходи – по одному у Закарпатті та Волині, два – на Львівщині. Про це спікер Верховної Ради Андрій Парубій заявив після двосторонніх переговорів з маршалком польського Сейму Мареком Кучинським, які пройшли в рамках 27-го Економічного форуму в Криниці-Здруй.

“Ми проговорювали питання співпраці на кордоні. Головна з проблем, яка є на сьогодні в комунікації українців з Євросоюзом – мала кількість переходів. Кучинський дуже влучно зазначив під час нашої попередньої зустрічі в Трускавці, що Польща з Німеччиною напередодні безвізового режиму мала в 5-6 разів більше переходів, ніж має сьогодні Україна з ЄС. Тому нами опрацьовано дуже конкретний план, щоб у 2018 році ми змогли відкрити тільки з Польщею 4 нових переходи: два на Львівщині, один на Волині, і один на Закарпатті “, – заявив спікер ВР .

За його словами, на Закарпатті складність полягає в тому, що в місці запланованого будівництва переходу знаходиться національний парк, тому сторони домовляються, щоб цей перехід міг бути пішохідним, можливо велосипедним, туристичним.

“Ще два переходи повинні бути відреставровані – це вже з української сторони, це вже наша особистий порядок денний. Ми домовилися, щоб перед тим, як цю ідею провести через бюджети двох країн, в жовтні зробити загальний об’їзд кордону Україна-ЄС, щоб реально подивитися на стан всіх наших переходів, які там є труднощі. Щоб і Україна, і Польща змогли в бюджет на 2018 рік внести необхідні кошти для будівництва інфраструктури, тобто, під’їздів до цих переходів, доріг і облаштування самих переходів “. – розповів А. Парубій.

Segodnya.ua

Залишити коментар