Суспільство

На Закарпатті найдорожчі продукти харчування

В Україні область має найвищу ціну на продукти харчування. Такі аналізи надала Асоціація постачальників торгівельних мереж, яка провела аналіз по регіонах.

«Причиною такого коливання цін для нашої області є те, що чим нижча ціна, тим найбільш розвинутою є номенклатура і ситуація на внутрішньому ринку, якраз виробництво зазначеної продукції. Тобто Закарпаття – це єдиний регіон, який віддалений від агропромислових холдингів центральних районів, що є основними виробниками зазначених видів продукції. Тому більшість з продуктів є завізними. Також у ціну враховується вже і перевезення, страхування, торговельна націнка, мережі, які визначають ціни», – зазначила економіста Тетяна Бутурлакіна.

Генеральний директор в українській асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко повідомив, що «Дорожчання цін на Закарпатті за останні роки відбувається значно скоріше через те, що в області найбільшими темпами збільшується середня заробітна плата. 3 роки вже зростає показник середньої зарплати за рахунок того, що відкриваються іноземні підприємства. Крім того, люди активно працюють за кордоном, перераховують гроші в нашу країну. Це також впливає на ціну».

У Закарпатській області найдорожчими є наступні продукти: борошно пшеничне – 11,4грн за кілограм, у той час коли середній показник по Україні – 10,2грн; манна крупа – 13,7грн за кілограм, середня по Україні – 12,3грн; гречка – 22,1грн, середньостатистичний показник – 17,6грн; ячна крупа – 11,9грн, тоді як у країні – 10,6грн; риба морожена – 77,2грн, середньостатистична – 70,3грн; олія соняшникова – 36,3грн за літр, середня за даними Держстату – 34,5грн; капуста – 9,3грн, а по Україні – 7,3грн; буряк – 11,2грн за кілограм, тоді як в середньому він коштує 7,1грн.

Карпатський оглядач