Суспільство

На Закарпатті за перше півріччя зафіксовано 300 випадків захворюваності на туберкульоз

На Закарпатті за перше півріччя зафіксовано 300 випадків захворюваності на туберкульоз. За словами генерального директора Закарпатського обласного клінічного територіального медичного об’єднання «Фезіатрія» Василя Скрипи, ці показники для краю є зависокими.

«Є два фактори ризику: медичний та соціальним. За першим це зазвичай відносяться хворі, які мають депресовану імунну систему, що в першу чергу хворі на ВІЛ/СНІД,  ті, хто тривалий час приймають гормональну терапію, також гастроентерологічна група. За соціальними показниками – люди, які не працюють, ромське населення та безхатченки», – зазначив Василь Скрипа.

Одним із видів туберкульозу є мультирезистентний,  той що є стійким до деяких медичних препаратів. Лікується така форма 20 місяців. Якщо пацієнт захворів на мультирезистентний туберкульоз – потрібно щодня приймати відповідні ліки, проходити плановий медичний огляд і в жодному разі не переривати лікування, адже потрібно буде розпочинати все з початку.

Серед основних симптомів туберкульозу – тривалий кашель протягом трьох тижнів, висока температура, втомленість, зниження ваги тіла та пітливість.

Карпатський оглядач