Суспільство

На Закарпатті для жінок-переселенок стартує спеціальна програма

Сьогодні, 5 липня, в Ужгородському прес-клубі відбулася презентація проекту «Програма по відновленню миру і діалогу для внутрішньо-переміщених жінок «Голос має силу» в Закарпатській області». Також обговорювали проблеми, з якими стикаються переселенці на Закарпатті.

На заході були присутні голова Правління ГО «Фундація прав людини» Євген Фомін, позаштатний Радник Міністерства соціальної політики з питань внутрішньо переміщених осіб Анжела Бабкіна та представниця ГО «Закарпаття-Донбас» Тетяна Хорошилова.

Програма «Голос має силу» охоплює Луганську, Донецьку, Запорізьку, Кіровоградську та Закарпатську області. Особливістю цього проекту є безпека внутрішньо-переміщених жінок з територій, непідконтрольних Україні. Жінки брали участь у тренінгах під псевдонімами, не підписували жодних документів та не фігурували на фото.

Один із критеріїв відбору саме цих областей голова Правління ГО «Фундація прав людини» Євген Фомін пояснює тим, що суспільство західної та східної України сильно різниться ментальністю і їхня участь у проекті – це «поєднання розуміння цінностей».

1

Фонд проводить тренінги на тему «Як стати блогером», «Як перейти на інноваційний бізнес-онлайн». Також працює над проектом «Новий старт» та над іншими  цікавими завданнями. Тренінг «Як стати блогером» актуальний для кожної людини, адже, щоб тебе почули, потрібно вміти правильно позиціонувати свою точку зору.

До відома, на Закарпатті налічується 5 тис. переселенців зі Сходу, з них 1,5 тис. проживає в Ужгороді. Частка жінок тут складає 65-70 %.

Найважливіші питання з якими стикаються внутрішньо-переміщені особи – це проблема працевлаштування а також проблема з виборчим правом

Болючою темою для переселенців є культурний відпочинок, так як левова частка доходу йде на оренду житла та харчування. Для людей, які переїхали із зони АТО за три роки на Закарпатті тільки був організований один проект, який порушував проблему працевлаштування.

«Щоб забезпечити собі нормальні умови проживання, кожна сім’я переселенців повинна заробляти вдвічі більше, ніж місцеві жителі», – зазначає представниця ГО «Закарпаття-Донбас» Тетяна Хорошилова.

Внутрішнє переміщення осіб із зони АТО триває уже три роки і ще невідомо, коли переселенці зі Сходу зможуть повернутися до звичного ритму життя у своїх рідних домівках. Однак статистика показує, що 78% людей додому повертатися не хочуть.

Карпатський Оглядач

Залишити коментар