Суспільство

На Закарпатті вірусним гепатитом інфіковано 3% населення: лікарі радять, як можна себе захистити

Сьогодні, 28 липня, у Всесвітній День боротьби з вірусним гепатитом, в Ужгороді відбулася прес-конференція за участі медиків.

Вірусні гепати є однією з найбільш актуальних медичних та соціальних проблем у світі. Налічується 28 країн світу, на які припадає основна частка захворювань вірусними гепатитами, серед них і Україна.

Це запальне захворювання щорічно стає причиною смерті близько 1,35 мільйона людей, що є на рівні зі смертністю від туберкульозу і більше кількості смертей від ВІЛ.

«Розповсюдження гепатиту залежить від багатьох обставин: географічне розташування, переважання сільської місцевості, благоустрій побуту. В основному на Закарпатті на гепатит А хворіють діти 5 – 14 років, – коментує Вікторія Тимчик, завідувач відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики інфекційних захворювань ДУ «Закарпатського обласного лабораторного центру МОЗ України». – Важливо те, що населення не хоче обстежуватися на вірусні гепатити. У цього захворювання дуже довгий інкубаційний період”.

Суспільство вважає, якщо людина здорова – її не потрібно обстежувати. Так само і вважають дорослі.

За офіційними даними в Закарпатській області щорічно реєструється 700-900 випадків вірусних гепатитів. Проте основну частку 70-80% в різні роки серед них займає гострий вірусний гепатит А, який можна віднести до кишкових інфекцій. Кількість вперше виявлених парентеральних та хронічних гепатитів В і С становить близько 120-150 випадків на рік.

На Закарпатті поширеним є гепати А. В загальному, інфіковано вірусними гепатитами 3% населення.

Для того, щоб вберегти себе від захворювання на гепатит варто дотримуватися правил особистої гігієни, кип’ятити питну воду, особливо з неперевірених джерел, користуватися тільки власними предметами особистої гігієни, займатися безпечним сексом, не вживати наркотики, дотримуватися цілісності та чистоти шкірних покривів і слизових оболонок,  проводити термічну обробку їжі, а також проходити вакцинацію проти вірусного гепатиту А,  та В. Вакцини проти вірусного гепатиту С не існує.

Своєчасне виявлення вірусних гепатитів допоможе уберегти ваше здоров’я від складного погіршення. Закарпатська обласна клінічна лікарня тестування на хронічні вірусні гепатити В і С проводить безкоштовно. Також таку процедуру можна провести самостійно вдома, варто тільки звернутися в аптеку і придбати швидкий тест для виявлення вірусних гепатитів.

Карпатський оглядач