Суспільство

На Закарпатті вперше відбудеться фестиваль пряників

Узимку на Закарпатті солодких днів побільшає.15-17 грудня в Ужгороді, у приміщенні культурно-історичного центру «Совине гніздо», відбудеться Закарпатський фестиваль пряників. Такого роду масштабний захід в краї проводиться вперше.

На фестивалі буде представлено ярмарок пряників та виробів ручної роботи, де можна буде придбати чудові подарунки до зимових свят. Під час заходу працюватиме Сімейне кафе від Руху підтримки закарпатських військових. Плануються також локації з медом та прянощами. На фестивалі смаколиків цікаво буде не тільки отримати смачне задоволення, а й естетичне від виставки солодких будиночків. Гостей очікує благодійний аукціон, на якому будуть продаватися надзвичайні вироби з пряників. Представити на ньому свої смаколики може кожен.  Урізноманітнять фестиваль благодійна фотозона, дитячі майстер-класи, конкурси для дітей та дорослих, фаєршоу та ходулісти.

“Одна з цілей полягає в тому, що за кожним смаком стоїть людина, яка створює якийсь продукт. Ми хочемо, щоб Закарпаття асоціювалося не лише з вином чи сиром, а й з пряниками. Є десятки дрібних виробників, котрі вдома випікають пряники і пригощають друзів. На фестивалі буде можливість публічно показати свої вироби, представити себе і своє мистецтво, поспілкуватися у професійному колі”, – розповів організатор першого на Закарпатті фестивалю пряників Олександр Коваль.

На фестиваль приїдуть учасники з Ужгорода, Сваляви, очікують також з Мукачева, Хуста та Перечина. Пряник за останні роки став традиційним для Закарпаття. Ним прикрашають торти, дарують їх на свята.

Пряників є два основні види: серцевий та заварний. Перший виготовляється з допомогою заварювання тіста з медом та інших інгредієнтів, другий – із замішуванням. Наступний етап – формування деталей майбутнього виробу та випікання. Готові частинки прикрашають і складають з них фігуру. Термін придатності таких смаколиків 3 місяці.

Фестиваль пряників планують проводити щороку. Символом цього заходу став ведмедик Ферко – поки що звичайна, не їстівна іграшка, яку переможці конкурсів отримуватимуть у подарунок. У Європі, зазначають організатори, фестивалі пряників – поширене явище.

На заході буде представлено вироби близько15 майстрів, ще 8 чекають підтвердження.  Свято розпочинається 15 грудня і триватиме три дні з 11:00 до 20:00. Вартість пряників від 15 грн. Все залежить від розміру смаколика та вкладеної роботи.

Карпатський оглядач

Залишити коментар