Суспільство

На Закарпатті вдалося реалізувати в рамкаках “Місцевого розвитку орієнтованого на громаду” понад 200 мікропроектів

Цілі сталого розвитку були затверджені ООН у вересні 2015 року й адаптовані в Україні. Для Закарпаття пріоритетними є: захист екосистем суші, гідна праця й економічне зростання, якісна освіта, сталий розвиток міст та громад.

З 2008 року до 2017 на Закарпатті діяв масштабний проект «Місцевий розвиток орієнтований на громаду». Пріоритетною ціллю для нього було створення сприятливого середовища для соціально-економічного розвитку в регіонах.

«Ми надавали невеликі гранти для громад у такі сфери як енергоефективність, водозабезпечення, охорона здоров’я, збереження довкілля. Також працювали у напрямку сталого розвитку міст. Громади визначали пріоритети та брали безпосередню участь в реалізації цих ініціатив. Ми надавали невеличкі гранти, супроводжували проекти та навчали громади, – наголосила регіональна координаторка ПРООН Любов Павлович. – Вдалося реалізувати 208 мікропроектів. Більшість з них стосувалися сфери енергоефективності та енергозбереження, це також заходи, які проводилися в дитячих садочках, школах. Проекти стосувалися переважно сільських громад. Ми співпрацювали з такими населеними пунктами, де переважало населення не більше 10 тисяч».

З допомогою проекту проект «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» у селі Соломоново Ужгородського району реалізували проект енергоефективності: в садочку замінили дах, встановили нові вікна та двері, замінили систему теплозбереження, а також геліоколектор для підігріву води. Умовою надання гранту було те, що сама громада впроваджуватиме цей проект, потрібна була і підтримка органів місцевого самоврядування.

З 208 мікропроектів найдорожчі реалізували у 2017 році – це 2 ОСББ в місті Хуст здійснили повну комплексну термомодернізацію своїх будинків. Проекти обійшлися у близько 5 млн грн кожен.

Карпатський оглядач