Суспільство

На Закарпаття насуваються три віруси грипу

За перший тиждень жовтня в області 2400 осіб захворіло на ГРВІ. За аналогічний період показник захворюваності майже був ідентичний.

«Минулого року найбільше випадків реєстрували у лютому-березні. У 2016 – 2017 році циркуляція грипу розпочалася у грудні. Цього року теж очікуємо на такий же період. За минулий сезон захворюваності було зареєстровано 108,5 тисяч випадків, з них – 3  випадки грипу А», –  коментує завідувачка відділу епідемнагляду та профілактики інфекційних захворювань Вікторія Тимчик зазначила, що

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, в Україні циркулюватимуть три віруси грипу, це 2 віруси типу А (Мічиган та Сінгапур), а також типу Б (Колорадо). Ці віруси за попередні роки циркулювали в Україні.

«До групи ризику належать діти до 4 років, школярі та вихованці дитячого садочку, вагітні та породіллі, люди похилого віку, хворі на цукровий діабет, бронхіальною астмою та іншими хронічними захворюваннями легеневої системи та хронічні захворювання серцево-судинної системи. Також за професійним спрямуванням: медичні працівники, поліція, продавці, працівники, що обслуговують транспорт і ті особи, фах яких передбачає спілкування із великою кількістю людей».

Вікторія Тимчик наголосила, що найчастіше захворюваність на грип призводить до ускладнень вірусні пневмонії,  роботи нирок , серцево-судинної системи. На 2-4 тижні після перенесення грипу у дорослих в поодиноких випадках траплятися серцеві напади та інсульти.  Грип може призвести й до летальних випадків.

Найвищі показники захворюваності за минулі сезони спостерігалися в  Ужгороді та в Хустському районі.

Карпатський оглядач