Важливе Культура Транскордонне співробітництво

На дитячій залізниці розгорнувся знімальний майданчик (ФОТО)

Вже не вперше на Закарпатті відбуваються кінозйомки. Тепер в поле уваги режисерів потрапила одна з візитивок обласного центру. 

Сьогодні на дитячій залізниці відбуваються зйомки документальної стрічки про вузькоколійки України та Швейцарії. Їх проводить кінокомпанія “Прайм Сторі Пікчерс”.

За сценарієм, станція “Молодіжна” є місцем, де закладають любов до залізниці майбутньому поколінню. Відчути себе справжніми акторами сьогодні мали можливість як працівники залізниці, так і діти, які відвідують гурток “Юний залізничник”. Усі вони розповідають головному героєві стрічки про своє захоплення та мрії.

Головний герой стрічки Олег Гудзеляк дуже добре знає наш край, хоч його рідне місто Трускавець. Зараз навчається в Ужгородському національному університеті. Юнак переконаний, що зйомки копродукційної стрічки допоможуть привернути увагу до стану вузькоколійок в Україні і до необхідності збереження і повноцінного відновлення. 

Режисер Олександр Недбаєв розповів, що це буде фільм  про транспорт, про долі людей, які не можуть уявити своє життя без залізниці. Заплановано, що фільм зніматимуть 25 днів. Більша частина зйомок пройде в Україні, а далі в Швейцарії. До кадру потраплять вузькоколійки Закарпатської, Івано-Франківської, Рівненської та Кіровоградської областей. 

“Автор ідеї, режисер і співпродюсер фільму Олександр Недбаєв, генеральний продюсер Павло Сушко, співрежисер Олів’є Колер (Olivier Kohler), продюсер Філіпп Ч’ямпі (Philippe Ciampi, Nouvelle Vague Factory). Проект здійснюється за підтримки Українського культурного фонду, швейцарського громадського мовника RTS, Закарпатської та Івано-Франківської фільмкомісій”, – інформує Закарпатська фільмкомісія.

Довідка: Український культурний фонд — державна установа, створена у 2017 році, на підставі відповідного Закону України, з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості і суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір. Діяльність фонду, згідно чинного законодавства, спрямовується та координується Міністерством культури України.

Transcarpathian Film Commission