Культура

Національний музей американських індіанців – скарбниця стародавньої культури (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Потрапляючи до нової країни, ми мріємо охопити якомога більше пам’яток архітектури, музеїв тощо. Але часто ми зіштовхуємося з тим, що що вхід туди коштує надто багато. Але не всюди!

Так, в Сполучених Штатах Америки є цілий ряд музеїв, відвідати які можна абсолютно безкоштовно. А відвідавши їх, Ви дізнаєтеся не лише про історію країни в цілому, а і про життя національних меншин, військову історію, культуру, природу тощо.

Кілька тижнів тому ми вже писали про історію найбільшого музейного комплексу світу. А нещодавно своїми враженнями про те, що вдалося побачити в кількох музеях в США, поділилася учасниця програми “Захист та адвокація соціально-незахищених верств населення” Світлана Патра. Ось що вона розповіла журналістці “Карпатський Оглядач“.

“На території Національної алеї розмістилося дуже багато парків та музеїв, деякі з них є частиною Смітсонівського інституту.

На жаль, тиждень перебування у Вашингтоні не дозволяв відвідати абсолютно всі музеї і парки Смітсонівського інституту, що знаходяться у цьому місті. Тому я вирішила навідатися до Національного музею американських індіанців. Чому музей індіанців? Тому, що мені подобається їхня культура, у них оригінальна музика. Музей приємно вразив. Пандуси та широкий ліфт, а також – широкі двері у зали – все це дозволяло мені прогулюватися музеєм без перешкод (Світлана пересувається на інвалідному візку, тому особливу увагу при відвідуванні будь-яких закладів вона звертає на їхню доступність, – прим. авт.).

Музей було створено ще у далекому 1989 році. Головна споруда музею у Вашингтоні була відкрита у 2004 році. Експозиції музею охоплюють усі періоди історії американських індіанців. Експозиції музею знайомлять відвідувачів із історією, культурою, побутом американських індіанців. Дуже цікаво було побачити різноманітне приладдя, яким користувалися давні індіанці доколумбових часів. Не менш цікавими були фото, які ілюстрували різні аспекти життя індіанців у наш час: ось – сивий дідусь на ганку, одягнений у сучасний одяг, проте одразу видно – не втратив зв’язок зі своїм народом. А ось – молодий індіанець на борту військового корабля. Або – діти індіанських племен… Про музей можна розповідати дуже і дуже багато, проте жодні слова і жодні фото не розкриють усю палітру відчуттів і вражень, що я отримала, побувавши там.

Сподобався мені також магазин виробів народної творчості індіанців. Скільки ж у їх культурі спільного з Україною!!! Я бачила дерева з яйцями, схожими на писанки, а також – ляльки у народному індіанському одязі, що так схожий був на одяг мешканців західної України. А килими?! Від чого я не могла відірватися – то це бісерні вироби! Я певний час займалася бісером, тож просто не могла оминути увагою таку красу!”

Цікаво, а чим вражає відвідувачів Національний музей американської історії? про це читайте в нашому наступному матеріалі рівно за тиждень.

1 коментар

Залишити коментар