Суспільство

Національна премія “Global Teacher Prize Ukraine”: серед претендентів є вчителька з Ужгорода

Професія вчителя дуже відповідальна та вимагає креативності. Адже якщо урок цікавий, то учні з великим задоволенням ходитимуть на нього, а якщо ні… Відповідь очевидна.

82% українських педагогів незадоволені своїм соціальним статусом, а 60% визнають важливою проблемою факт його зниження. Такі дані зафіксувало дослідження GfK, яке було проведене на замовлення громадської спілки “Освіторія”.

Для повернення престижу професії вчителя та популяризації новаторські підходи у освіті у 2017 році в Україні стартувала національна премія Global Teacher Prize Ukraine, відома у світі як “Нобель” для вчителів, повідомляє “УП Життя”.

Переможець отримає 100 тисяч гривень, рік безкоштовного підвищення кваліфікації, реєстрацію на світову премію та поїздку на Global Education and Skills Forum 2018 в Дубай, де оголосять ім’я найкращого вчителя у світі.

Організатори отримали 632 заявки та 2500 номінацій. Топ-20 кращих вчителів-новаторів проведуть разом в Одесі три дні (16-18 вересня), де журі перевірятиме претендентів “в дії” і обере п’ятірку кращих, переможця серед яких оголосять 7 жовтня.

Однією з учасниць конкурсу є Ганна Попович – вчителька біології Ужгородської школи №2.

“Коли вивчаємо ботаніку – досліджуємо рослини прямо у ботанічному саду, якщо зоологію – йдемо до зоологічного музею. Якось на урок запросила стоматолога і ми разом на моделях ротової порожнини пояснили дітям будову зуба і правила гігієни”, – скромно розповідає Ганна Попович, вчителька біології Ужгородської школи №2 з поглибленим вивченням окремих предметів.

Але “рятує” вона не лише уроки біології, а й людські життя. Ганна розробила власну методику і навчає дітей віком від 3 місяців до 3 років затримувати дихання під водою:

“У Закарпатській області дуже багато нещасних випадків на воді саме серед дітей. Часто через те, що вони не вміють надовго затримувати дихання. Наші заняття вчать дітей цьому навику і допоможуть їм у разі небезпеки врятувати своє життя”.

Ганна мріяла про професію педагога ще зі шкільних років, проте стала ним лише у 31 рік. Після закінчення сільської школи вона вступила до медколеджу райцентру – навчання у місті сім’я дівчини не змогла собі дозволити.

У коледжі Ганна відкладала частину стипендії і готувалася до вступних іспитів, а через рік після його закінчення, коли вже працювала медсестрою і могла себе забезпечити, стала студенткою біологічного факультету Ужгородського університету.

“Іншої професії навіть не уявляла. Мені дуже подобається спілкуватися з дітьми і природою. Мені легко в цьому. Це надихає постійно розвиватися і бути відкритою до нового. Своїм маленьким досягненням вважаю дачу, якою сама займаюся. Там я наживо спілкуюся з природою, доглядаю рослини, збираю урожай, вирощую дерева”, – розповідає дівчина.

І хоча досвід робити роботи вчителем у Ганни Попович ще малий (лише 1 рік), але їй є чим поділитися зі світом: як проводити нестандартні уроки з біології, як затримка дихання може врятувати життя дитини та як іти до своєї мрії попри всі перешкоди.

“Для мене премія на Global Teacher Prize Ukraine – це можливість бути прикладом для своїх учнів, показати, що я прагну розвиватися і подивитися, як це роблять інші роблять”, – говорить Ганна.

Залишити коментар