Суспільство

Наступного року в Україні пройде міжнародне дослідження якості освіти

Вже відбувся підготовчий етап та навіть було проведено пробне дослідження. Щоправда, результати його не підлягають розголошенню навіть самим учасникам.

У навчальних закладах України закінчилося пілотування завдань, анкет та процедур адміністрування міжнародного дослідження якості освіти PISA. Основний етап дослідження пройде в Україні в 2018 році.

Учасниками пілотування стали учні та студенти 2001 року народження з 41 навчального закладу країни.

“Участь у PISA є добровільною, тому організатори дослідження наголошують на важливості мотивування учнів і студентів до участі в програмі. Важливо, щоб кількість учасників становила щонайменше 85 % від загальної вибірки. В Україні до пілотного етапу долучилися 1 670 осіб, що становить 96 % від вибірки дослідження для цього року, визначеної міжнародними партнерами”, – відзначають в Українському центрі оцінювання якості освіти.

Результати дослідження використовуватимуть для коригування перекладів завдань PISA, а також окремих формулювань запитань в анкетах дослідження.

Більшість завдань PISA – компетентісного характеру з наданням короткої або розгорнутої форми відповіді, тому їхня перевірка потребує багатоетапної підготовки екзаменаторів. Зокрема, до початку роботи з зошитами українських учасників фахівці працюватимуть з роботами учнів інших країн. Це сприятиме напрацюванню єдиних підходів до оцінювання відповідей учасників тестування. Організація економічного співробітництва та розвитку створила для екзаменаторів методологію та стандарти перевірки, універсальні для всіх країн.

Освітній портал